MP juniorów i kadetów w sumo – Skuteczne przepychanki Pauli

W Falenicy koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i kadetów w sumo. Wystąpiło ponad 150 zawodniczek i zawodników z całego kraju.  Świetnie wypadli reprezentanci Warmii Lidzbark Warmiński, którzy wracają z pięcioma medalami, choc konkurencja była naprawdę bardzo mocna.

 

 Sumo przestało być dyscypliną regionalną, rozwija się harmonijnie w wielu klubach. W Falenicy walki były bacznie obserwowane przed przedstawicieli Ministerstwa Sportu, bo sumo ma być włączone do systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Bohaterką ekipy okazała się Paula Adamczyk, która wygrała rywalizacje kadetek  i zdobyła srebrny medal wśród juniorek w wadze do 60 kg. Srebrne krążki wywalczyły kadetki: w wadze 55 kg Aneta Skomorocha i w kategorii do 60 kg  Magdalena Soból. Dorobek uzupełnił Damian Domaszczyński – trzeci junior kategorii 100 kg.

 Impreza wypadła doskonale pod względem organizacyjnym, a frekwencja i oprawa z całą pewnością były dobrą promocją sumo. Zaangażował się w to Andrzej Wojda, były sekretarz generalny Polskiego Związku Zapaśniczego i trzeba przyznać, że efekty są bardzo widoczne. Turnieje  są krótkie, przepisy bardzo czytelne. Czy zaakceptują to kibice? Czas pokaże.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x