Nawiady cieszą sie z medalu – Niestety, trzeba będzie się rozstać

Dla małych miejscowości medal zdobyty przez jego mieszkańca w imprezie krajowej wywołuje szczególny wydźwięk. Tam nie ma ludzi anonimowych, wszyscy się znają i śpieszą z gratulacjami. Wtedy też możemy się przekonać jak sukces sportowy promuje środowisko i jaką ono odczuwa satysfakcję. Dziś cieszą Nawiady, bo ich mieszkanka Alicja Piersa została medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Chwile radości przeplatają się jednak ze smutną rzeczywistością. O tym napisał do nas trener zapaśniczek UKS Orlik Stanisław Kamiński.

 

 W ostatnią sobote czerwca i pierwszą niedzielę lipca Gorlice w województwie małopolskim gościły najlepsze w Polsce zapaśniczki -kadetki które wystartowały w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do finałów zakwalifikowało się 115 zawodniczek z 39 klubów .Między nimi dwie zawodniczki Orlika Nawiady Alicja Piersa w kategorii wagowej do 43 kg. i Beata Federowicz w kategorii 60 kg. Obie spisały się bardzo dobrze Alicja Piersa wywalczyła brązowy medal przegrywając tylko z Dominiką Szynkowską z Kraśnika kandydatką na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 17 lipca w Katowicach. Beata Federowicz w walce o brązowy medal uległa nieznacznie na punkty Natali Strzałce ze Slawii Ruda Śląska ( przed dwoma miesiącami wygrała Puchar Polski w Wałbrzychu) i zajęła w turnieju 5 miejsce.

Był to ostatni start tych zawodniczek w barwach Orlika Nawiady Od września b.r. obydwie podejmą naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Chełmie i będą reprezentować Klub Sportowy Cement Chełm (aktualny mistrz Polski w tej grupie wiekowej).

Zresztą to nie pierwsze zawodniczki z naszego województwa które zasiliły klub z Chełma . Walczą tam z powodzeniem siostry Kasia i Karolina Krawczyk z okolic Mikołajek. Katarzyna Krawczyk jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy Seniorek z Dortmundu w wadze do 55 kg A jej Siostra Karolina przed dwoma tygodniami wywalczyła srebrny medal w tej samej kategorii wagowej w Mistrostwach Świata Juniorek które odbywały się w Chorwacji.

W Chełmie trenują również Wernnika Meleszka z Budowlanych Olsztyn i Ewelina Olszewska z Rynu, W Warszawie Magdalena Soból i Aneta Skomorucha z Lidzbarka Warmińskiego, z Giżycka wyjechała medalistka Mistrzostw Polski Paulina Biega. Szkoda że w naszym województwie nie możemy zapewnić odpowiednich warunków do nauki i jednocześnie rozwoju kariery sportowej tym młodym zawodniczkom.

Stanisław Kamiński

{AdmirorGallery}nawiady2{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x