Puchar Warmii i Mazur Młodzików Olsztyn 2012 – Diamenty trzeba oszlifować

Prawie 200 zawodników z wielu znanych klubów w Polsce oraz dwie silne ekipy zagraniczne z Litwy i Rosji (Kaliningrad) – to uczestnicy tradycyjnego Turniej Młodzików o Puchar Warmii i Mazur w zapasach. Oglądaliśmy w zasadzie trzy turnieje, bowiem oddzielnie toczyły się rywalizacje chłopców w stylu klasycznym i wolnym oraz dziewcząt. Emocji nie brakowało, jak zwykle zapaśnicy wykazali ogromną ambicję, a niektórzy spore już umiejętności. W silnej stawce trzy zwycięstwa odnieśli reprezentanci Warmii i Mazur. Wśród dziewcząt triumfowała Gabriela Goronzi z LUKS Marcinkowo, a w stylu wolnym: Łukasz Karpiński i Przemysław Mendrzejewski (obaj Budowlani Olsztyn)

 

Wyniki

Styl klasyczny

Kategoria wagowa 35 kg

1 Łukawski Adrian  ORLIK (Wierzbica) 1999

2 Rybakov Arsenijus      LITWA 2000

3 Szczęsny Artur  ZKS (Miastko) 1999

3 Januszewski Filip   SOKÓŁ (Lubawa) 2000

Kategoria wagowa 38 kg

1 Petrończak Filip ZKS (Miastko) 1999

2 Czaus Dawid  AMATOR (Juchnowiec) 1999

3 Płochocki Przemysław   MOSiR (Grajewo) 1999

3 Sczygielski Cezary  ORZEŁ (Zalesie) 2000

……………………………………………….

5 Świątkowski Wojciech SOKÓŁ (Lubawa) 2000

5 Rożentalski Patryk SOKÓŁ (Lubawa) 2000

8 Maciołek Wiktor    SOKÓŁ (Lubawa)   2000

Kategoria wagowa 42 kg

1 Drewa Nikodem CARTUSIA (Kartuzy) 2000

2 Aurinas Stuglus LITWA 1998

3 Sulewski Hubert MOSiR (Grajewo) 1999

Kategoria wagowa 47 kg

1   Kozłowski Dawid AJAS (Gdańsk – Orunia) 1998

2   Zabłocki Piotr ZKS (Miastko) 1999

3   Hołubowski Bartosz AJAS (Gdańsk – Orunia) 1998

3   Stein Grzegorz LEGIA (Warszawa)  1998

………………………………………………………..

5   Bieniaszewski Kamil SOKÓŁ (Lubawa) 1998

11-12   Szymański Marcin OLIMPIA (Elbląg)  1998

11-12   Szczawiński Witold  SOKÓŁ (Lubawa)  2000

Kategoria wagowa 53 kg

1   Zabłocki Paweł  ZKS (Miastko) 1999

2   Mazkov Danil (Kaliningrad) 1998

3   Stasiewicz Karol AMATOR (Juchnowiec) 1999

3   Grygorian Gevory AJAS (Gdańsk – Orunia) 1999

………………………………………………..

5   Łuczak Kacper SOKÓŁ (Lubawa) 2000

Kategoria wagowa 59 kg

1   Dunst Piotr CARTUSIA (Kartuzy)  1998

2   Kaluga Michał ORLIK (Wierzbica)  1998

3   Milewski Paweł TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 1998

3   Turoń Karol OLIMPIA (Elbląg)  1998

Kategoria wagowa 66 kg

1   Mejer Kamil CARTUSIA (Kartuzy) 1998

2   Borejko Franciszek LEGIA (Warszawa)  1999

3   Arvydas Petrauskas LITWA  1999

3   Bocławski Martin LEGIA (Warszawa) 1998

Kategoria wagowa 73 kg

1   Hinz Fabian CARTUSIA (Kartuzy) 1998

2   Hakobyan Toros OLIMPIA (Elbląg) 1998

3   Trofimczuk Mateusz  AMATOR (Juchnowiec) 1999

Kategoria wagowa 85 kg

1   Dunal Piotr ORLIK (Wierzbica)1998

2   Danjus Balsevic LITWA 1998

3   Barański Jeremi OLIMPIA (Elbląg) 1998

Kategoria wagowa 100 kg

1 Deimantas Burneika  LITWA 1998

2 Olszewski Krzysztof MOSiR (Grajewo) 1998

3 Maruszczak Damian  WARMIA (Lidzbark Warmiński)  1998

3 Erikas Kliukas LITWA 1998

Klasyfikacja drużynowa

1 CARTUSIA (Kartuzy) 57.00

2 LITWA 53.00

3  ZKS (Miastko) 47.00

4 AJAS (Gdańsk – Orunia) 41.00

5 LEGIA (Warszawa)  37.00

6 ORLIK (Wierzbica) 36.00

……………………………..

7 SOKÓŁ (Lubawa)     36.00

11 OLIMPIA (Elbląg)  19.00

14 WARMIA (Lidzbark Warmiński)    8.00

Styl wolny

Kategoria wagowa 35 kg

1   Wagner Adrian MAZOWSZE (Teresin)  1999

2   Wiśniewski Paweł LUKS (Rogóż – Lidzbark W.) 2000

3   Mateja Sylwester GRYF (Wojnowo)  2000

3   Wudniak Paweł GRYF (Wojnowo) 1999

Kategoria wagowa 38 kg 

1   Dorosz Ernest WŁODAWIANKA (Włodawa) 2000

2   Kluczek Marcin MAZOWSZE (Teresin) 1999

3   Cyrus Gracjan GRYF (Wojnowo) 2000

3   Kluczyński Kamil WISŁA (Świecie)  1998

…………………………………………………………………….

7  Wiśniewski Piotr     LUKS (Rogóż – Lidzbark W. 2000

Kategoria wagowa 42 kg 

1   Mendrzejewski Przemysław BUDOWLANI (Olsztyn) 1998

2   Birski Seweryn OŁÓW (Ryn)  1999

3   Bernacik Dawid OŁÓW (Ryn) 2000

3   Łebkowski Kacper HERKULES (Łomża) 1999

………………………………………………….

5   Sieniuć Marek Cezary OŁÓW (Ryn) 2000

Kategoria wagowa 47 kg 

1   Banaszek Kamil  MAZOWSZE (Teresin) 1998

2   Wróbel Hubert WISŁA (Świecie) 1999

3   Nalewajko Adrian KORONOWO (Koronowo)1998

3   Trojanowski Damian GWIAZDA (Szczuczyn) 1998

………………………………………………………..

5   Masiul Tomasz  WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1998

5   Artymiak Patryk WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1998

9  Skonieczny Mateusz  WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2000

10   Klijer Paweł   OŁÓW (Ryn)   1998

11   Lipczak Dawid WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1999

Kategoria wagowa 53 kg

1   Teresiak Kamil MAZOWSZE (Teresin) 1999

2   Komor Robert BUDOWLANI (Olsztyn) 1999

3   Zwada Patryk  OLIMP (Kętrzyn) 1998

3   Skonieczny Łukasz  WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1998

Kategoria wagowa 59 kg

1   Gaj Adam WŁODAWIANKA (Włodawa)  1998

2   Kościan Kacper MAZOWSZE (Teresin) 1998

3   Deptuła Hubert OLIMP (Kętrzyn) 1998

3   Kasztanowski Sebastian  BUDOWLANI (Olsztyn)  1998

……………………………………………………………….

8   Rendaszka Daniel     WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1999

Kategoria wagowa 66 kg

1   Waśkowski Remigiusz  WISŁA (Świecie) 1998

2   Olechnowicz Dominik BUDOWLANI (Olsztyn) 1998

3   Szymonowicz Szymon WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2000

3   Skrzeszewski Rafał KORONOWO (Koronowo) 1998

…………………………………………………………

5   Truszkowski Radosław BUDOWLANI (Olsztyn) 1999

Kategoria wagowa 73 kg

1   Karpiński Łukasz  BUDOWLANI (Olsztyn) 1998

2   Nowakowski Sebastian    BUDOWLANI (Olsztyn) 1998

3   Mikulski Adrian GRYF (Wojnowo)  1999

3   Antolak Jakub MAZOWSZE (Teresin) 1998

…………………………………………………..

5   Salamon Dariusz LUKS (Marcinkowo)  1999

Kategoria wagowa 85 kg

1   Krzyszczak Tomasz  WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 1998

2   Ciesielski Damian SICIENKO (Sicienko) 1999

3   Laskowski Kewin WISŁA (Świecie) 1998

3   Lemańczyk Maciej SICIENKO (Sicienko) 1999

Kategoria wagowa 100 kg

1   Korig Karol SORGA (Zamość)  1998

2   Jarecki Krzysztof GWIAZDA (Bydgoszcz)  1998

3   Kopeć Hubert OLIMP (Kętrzyn)  1998

3   Kwaśnik Grzegorz WŁODAWIANKA (Włodawa) 2000

Klasyfikacja drużynowa

1  MAZOWSZE (Teresin) 62.00

2 BUDOWLANI (Olsztyn) 61.00

3  GRYF (Wojnowo) 47.00

4  WISŁA (Świecie) 43.00

5  WŁODAWIANKA (Włodawa) 32.00

6 WARMIA (Lidzbark Warmiński) 32.00

…………………………………………………

8  OŁÓW (Ryn) 24.00

9  OLIMP (Kętrzyn) 24.00

14 LUKS (Rogóż – Lidzbark W.)  10.00

17 LUKS (Marcinkowo)    6.00

 

Młodziczki

Kategoria wagowa 32 kg

1   Guzicka Julia  GRYF (Wojnowo) 1999

2   Wiśniewska Daria GRYF (Wojnowo) 2000

Kategoria wagowa 34 kg 

1   Olko Paulina WLKS (Siedlce-Iganie Nowe)  1999

2   Waszczuk Natalia WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 2000

Kategoria wagowa 37 kg

1   Goronzi Gabriela  LUKS (Marcinkowo)  2000            

2   Urban Eliza WLKS (Siedlce-Iganie Nowe)  2000

3   Figat Joanna ARMATY (Stoczek Łukowski)   1999

3   Chodowiec Wiktoria WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 1999

Kategoria wagowa 40 kg  

1   Wojciechowska Julia     MOSiR (Grajewo)  1999

2   Ziemoląg Karolina SUPLES (Wierzbica) 2000

3   Dumin Gabriela SUPLES (Wierzbica)   2000

3   Dobosz Paulina WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 1998

Kategoria wagowa 44 kg

1   Wdowicz Klaudia  SUPLES (Wierzbica)  2000

2   Góral Danuta ARMATY (Stoczek Łukowski)  1999

3   Tobolewska Maria  KORONA (Koronowo) 1998

3   Kuźdub Jolanta ORLIK (Wierzbica) 1999

Kategoria wagowa 48 kg 

1   Dudek Patrycja  SUPLES (Wierzbica)   2000

2   Baryła Sandra WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 1999

3   Sobiech Paulina ARMATY (Stoczek Łukowski) 1999

3   Łysomirska Aleksandra  SUPLES (Wierzbica) 2000

Kategoria wagowa 52 kg

1   Czechorowska Paulina AKS (Piotrków Trybunalski) 1998

2   Menard Paulina CARTUSIA (Kartuzy) 1999

3   Nowak Martyna ORLIK (Wierzbica) 2000

Kategoria wagowa 57 kg  

1   Wiśniewska Dominika     GRYF (Wojnowo)  1999

2   Czochara Karolina SUPLES (Wierzbica)  1998

3   Teresiak Natalia MAZOWSZE (Teresin) 1998

3   Szeszko Magdalena OLIMPIK (Suwałki)  1999

……………………………………………………………

7   Mróz Żaneta    WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1998

 Kategoria wagowa 62 kg

1   Adaszek Ada  AKS (Piotrków Trybunalski)  2000

2   Brogowska Karolina WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 1998

3   Kołak Julia WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 2000

3   Gryczka Martyna ARMATY (Stoczek Łukowski) 1998

Kategoria wagowa 67 kg

1 Kister Marlena  SUPLES (Wierzbica)  1998

2 Osińska Aleksandra  ARMATY (Stoczek Łukowski) 2000

3 Chlebny Patrycja WLKS (Siedlce-Iganie Nowe)  1998

3 Kałęcka Milena MAZOWSZE (Teresin)   1998

Klasyfikacja drużynowa

1 WLKS (Siedlce-Iganie Nowe) 90.00

2 SUPLES (Wierzbica)    65.00

3 ARMATY (Stoczek Łukowski) 42.00

4 GRYF (Wojnowo) 28.00

5  AKS (Piotrków Trybunalski) 24.00

6 OLIMPIK (Suwałki)     18.00

……………………………….

9 LUKS (Marcinkowo)  10.00

15 WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1.00

{AdmirorGallery}uran3{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x