Puchar Warmii i Mazur – Tradycja i święto młodzieży

Mało jest w Polsce imprez zapaśniczych, które przetrwały tyle lat. Tymczasem najbliższy turniej o Puchar Warmii i Mazur odbędzie się już po raz 39. Rozgrywany był w różnych formułach i różnych miejscach, ale organizatorom zawsze przyświecał jeden cel. Miały to być: święto zapaśniczej młodzieży i popularyzacja tej dyscypliny sportu w regionie. Dlatego w pierwszej kolejności warto podziękować i pogratulować pokoleniom trenerów i działaczy, którzy mimo czasami ogromnych trudności potrafili tę tradycję pielęgnować.

 

W tym roku Puchar Warmii i Mazur odbędzie się w sobotę i niedzielę (13 i 14 listopada) w sali przy ul. Mariańskiej w Olsztynie. Organizatorzy przewidują start około 200 zawodniczek i zawodników w kategorii młodzików. Klub Sportowy Budowlani ze względu na swą bogatą historią i niezłomność w szkoleniu młodych adeptów zapasów jest szanowany w całym kraju, stąd obecność na tegorocznym turnieju reprezentantów wielu znanych klubów z całej Polski takich jak Sobieski i Grunwald Poznań, Osielsko, Włodawianka, Chełm. Gospodarzom udało się zapewnić obsadę międzynarodową. Mają przyjechać młodzi zapaśnicy z Kaliningradu i Kowna, którzy prezentują wysoki poziom i niewątpliwie uatrakcyjnią rywalizację.

Oczywiście w stolicy Warmii i Mazur pojawią się reprezentanci wszystkich sekcji w regionie i będzie to swoisty przegląd możliwości naszych zapasów. Specjalizujemy się w pracy z młodzieżą i w takich imprezach zazwyczaj odgrywamy dużą rolę.

Program turnieju obejmuje rywalizacje w trzech kategoriach: dwóch chłopców (styl klasyczny i wolny) oraz jednej dziewcząt (walczą tylko w stylu wolnym).

Emocji nie zabraknie. Na sobotę od godziny 9 przewidziane są eliminacje, natomiast w niedzielę ( też od godz. 9) odbędą się decydujące pojedynki z udziałem najlepszych.

Zapraszamy miłośników sportu młodzieżowego. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jaką popularnością cieszy się ta dyscyplina i jakie wyzwala emocje. Zwłaszcza wśród najmłodszych, których czasami ponosi fantazja, ale właśnie dlatego potyczki z ich udziałem są tak atrakcyjne.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x