Stanisław Kamiński podwójnym medalistą MŚ weteranów – Piękna przygoda trwa

W zakończonych w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) Mistrzostwach Świata weteranów w zapasach w stylu wolnym i klasycznym znakomicie spisał się Stanisław Kamiński z Orlika Nawiady. Walczył w dwóch stylach i jako jedyny z Polaków wywalczył dwa medale: srebrny w stylu klasycznym i brązowy w stylu wolnym.

W turniejach wystąpiło ponad 500 zapaśników z 40 krajów, którzy ukończyli 35 rok życia i przynajmniej od 2 lat nie startowali w oficjalnych zawodach seniorów objętych kalendarzem FILA /Międzynarodowej Fedeacji Zapaśniczej/ Poziom walk w mistrzostw był bardzo wysoki. Na turniej przyjechali zawodnicy bardzo dobrze przygotowani pod względem technicznym i kondycyjnym.

Ze względu na zmienione niedawno przepisy walk zapaśniczych, które bardziej premiują zawodników aktywnych, trzeba było do imprezy specjalnie się przygotować. Stanisław Kamiński świetnie przystosował się do nowej formuły, a zdobyte dwa krążki są tego najlepszym dowodem.

Są to kolejne medale tego zawodnika weterana zdobyte w Mistrzostwach Świata. W 2010 r w Szwajcarii w stylu wolnym był trzeci, w 2011 w Raciborzu w stylu klasycznym zdobył również medal brązowy, w 2012 w Budapeszcie w stylu klasycznym też był brąz, a w stylu wolnym tytuł wicemistrza świata.

W tym roku minęło 40 lat od pierwszego startu Stanisława Kamińskiego w zawodach zapaśniczych w 1973 r w Teresinie. W latach 1974- 1980 był dwa razy Mistrzem Polski kilka razy był wicemistrzem kraju i wielokrotniereprezentował Polskę w ME i turniejach międzynarodowych.

Gratulujemy wytrwałości, wspaniałej kondycji i życzymy kolejnych sukcesów.

{AdmirorGallery}sarajewo32{/AdmirorGallery}

Wyniki innych reprezentantów Polski w M.Ś :

I m. Mirosław Wieczorkiewicz E 97 kg.

II m.Edward Masełko E 63 kg. Mariusz Wiśniewski C 85 kg Rafał Koszowski A 97 kg

III m. Zbigniew Krasowski D 69 kg, Zdzisław Brzozowski E 97 kg. Stanisław Lichodziejewski C 130 kg.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x