Suplesy w Kownie – Czas na mocny trening

Zapaśnicy i judocy ostatnio nawiązali ścisłe kontakty z krajami zza wschodniej granicy i tę współpracę bardzo sobie chwalą. Niewielka odległość, niezłe warunki pobytu, a przede wszystkim silni przeciwnicy gwarantują dobre przygotowanie do sezonu. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem w Kownie na Litwie przebywała kadra województwa naszych zapaśników. W sumie ośmiu  juniorów, trzy juniorki i dwóch doświadczonych trenerów: Bolesław Jurewicz i Henryk Mężykowski.

 

– Przed nami w pierwszym półroczu wiele prestiżowych imprez młodzieżowych – mówi po powrocie z Kowna Bolesław Jurewicz. Już w styczniu mamy mistrzostwa województwa w obu stylach, a kilka tygodni później rozpoczyna się cykl eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest dla nas turniejem priorytetowym. Dlatego zdecydowaliśmy się spędzić dni wolne od nauki bardzo pracowicie organizując pięciodniowie zgrupowanie na Litwie. To miejsce sprawdzone. Doskonałe by odpowiednio naładować akumulatory. Pracowaliśmy bardzo ciężko, zajęcia odbywały się dwa razy dziennie. Dla naszych zawodników to podwójna dawka, dla Litwinów, z którymi wspólnie sparowaliśmy, rzecz normalna, są przyzwyczajeni do takich obciążeń. Nikt jednak nie narzekał, mogliśmy skupić się na wszystkich elementach począwszy od siły, kończąc na doskonaleniu techniki walki. Jestem przekonany, że kadrowicze wykorzystają to czego się nauczyli w turniejach mistrzowskich.

Z jakich klubów regionu rekrutują się juniorzy kadry województwa?

Powołaliśmy zawodniczki i zawodników z Orlika Nawiady, Warmii Lidzbark Warmiński, Sokoła Lubawa, Budowlanych Olsztyn i UKS Ołów Ryn. We wszystkich tych sekcjach pracuje się wprawdzie systematycznie, ale obóz sportowy, nawet najkrótszy, daje dużo większe efekty. W okresie ferii, czy paru dni wolnych od szkoły można się skupić tylko na treningu. I wtedy postępy zawodnika są oczywiste.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x