W Artern prawie jak w domu – Przyjemne z pożytecznym

Młodzi zapaśnicy województwa warmińsko-mazurskiego od wielu lat utrzymują kontakty sportowe z rówieśnikami z innych krajów. To bardzo ważny element w szkoleniu, a także duża atrakcja dla młodzieży, pochodzącej z reguły z niezbyt zamożnych środowisk. Dzięki temu zawodnicy mogą wyjechać zagranicę i wolny czas po treningu spożytkować na zwiedzenie nowych miejsc. Nie bez znaczenia są wspólne spotkania ze sportowcami zaprzyjaźnionych klubów. Można podszlifować języki obce, poznać nowych przyjaciół. Ostatnio ponad 20-osobowa kadra województwa warmińsko-mazurskiego przebywała na obozie treningowym niemieckim w Artern w Turyngii.

 

– To już nie pierwszy kontakt z niemieckimi przyjaciółmi – mówi prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego Bolesław Jurewicz. Chętnie tam jeździmy bo gospodarze znają nasze oczekiwania i stwarzają nam doskonałe warunki pobytu. Tym razem było podobnie. Mieliśmy do dyspozycji sale treningową i mogliśmy bez przeszkód realizować założony program. Ponieważ pogoda też dopisała była okazja do uprawiania sportów uzupełniających na wolnym powietrzu. Panujące upały prowokowały wręcz by często odwiedzać świetnie utrzymany basen.

Gospodarze bardzo serdecznie zaopiekowali się naszą młodzieżą. Zorganizowali kilka atrakcyjnych wycieczek m.in. do Parlamentu w Erfurcie oraz interesujących miejscowości Krankenhausen i Stolberg Harz.

Zawodnicy i opiekujący się nimi trenerzy odwiedzili też Górę Czarownic (Thale), gdzie skorzystali z usług kolejki linowej, a także mieli możliwość przejechania się na specjalnie skonstruowanych sankach, osiągających prędkość do 50 km/godz. Przy okazji podziwiali piękną panoramę gór.

Duże wrażenie wywarła też wizyta w Muzeum Kolejnictwa w Wiehe. Można było poznać całą historię, różne modele pojazdów , przekonać się w jak szybkim tempie następował rozwój tej dziedziny transportu.

Szczególną atrakcją stała się wycieczka do Parku Rozrywki pod Lipskiem. Tam każdy mógł wyszaleć się do woli.

Wspólne posiłki i rozmowy jeszcze bardziej zbliżyły obie strony. Teraz czas na rewizytę niemieckich zapaśników. U nas na Warmii i Mazurach też będzie się czym pochwalić.

{AdmirorGallery}arte10{/AdmirorGallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x