W Kownie treningi na maksa – Litwini znakomitymi sparingpartnerami

Kadra Warmii i Mazur  juniorów i kadetów  w zapasach w ostatnich dniach starego roku przebywała w Kownie na krótkim zgrupowaniu, gdzie miała okazje potrenować wspólnie z litewskimi rówieśnikami. To nie pierwsza wizyta naszych zawodników w tym mieście. Bliskie kontakty utrzymują się od kilku lat i obie strony są z nich bardzo zadowolone. Stosunkowo bliska odległość, niewielkie koszty – za to ogromne korzyści szkoleniowe, bowiem rywale zza wschodniej granicy prezentują ciekawe techniki, które można podpatrzeć i z powodzeniem zastosować podczas najważniejszych turniejów krajowych.

 

– Podobnie jak w latach ubiegłych czas wykorzystaliśmy do maksimum, bo szkoda każdej godziny mówi prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego Bolesław Jurewicz. Wyjechaliśmy 26 grudnia, wróciliśmy w Sylwestra. W zgrupowaniu uczestniczyło 11 zawodników, ośmiu z kadry z Budowlanych Olsztyn i Warmii Lidzbark Warmiński oraz trzech najbardziej utalentowanych młodzików z Sokoła Lubawa. Ponieważ dużo wcześniej omówiliśmy z Litwinami warunki pobytu, gospodarze przygotowali na wszystko o co prosiliśmy.

Trener miejscowego klubu jest selekcjonerem reprezentacji Litwy, ściągnął więc do Kowna najlepszych zawodników, odpowiadających parametrom naszych kadrowiczów. Wcześniej ustaliliśmy bowiem, jakich zawodników przywieziemy, podaliśmy szczegółowo: wiek i kategorie wagowe. Trenowaliśmy na sali dwa razy dziennie, być może zbyt intensywnie, ale naprawdę warto było, bo zawodnicy w praktyce mogli nauczyć się wielu nowych technik. Staramy się rozwijać nasze kontakty zagraniczne, bo to nie tylko korzyść czysto sportowa, ale tez duża frajda dla młodzieży w okresie wolnym od nauki.

{gallery}bolek2{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x