W Nawiadach o Puchar Piecek – Orlik pokazał na co go stać

W hali sportowej w Nawiadach  odbył się Ogólnopolski Turniej  Zapaśniczy w stylu wolnym i zapasach kobiet o Puchar Piecek. Do rywalizacji przystąpiło 45 zawodniczek i zawodników reprezentujących 9 klubów z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko –mazurskiego.  Podczas uroczystości otwarcia Starosta Mrągowski i Przewodniczący Rady Gminy Piecki wręczyli najlepszym zawodniczkom Orlika Nawiady  Alicji Piersa i Beacie Federowicz pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe za wybitne osiągnięcia  sportowe w 2011 r

Turniej stał na wysokim poziomie , w kilku kategoriach wagowych spotkali się zawodnicy wysokiej klasy. W wadze 120 kg. juniorów do lat 20 walczyło trzech ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw

Polski Dawid Machecki i Kamil Pałyska z Teresina oraz Mateusz Abramzik z Nawiad, a dodatkowo brązowy medalista Pucharu Polski seniorów  Mariusz Zdanowski z Teresina i to on był został zwycięzcą w turnieju. W grupie kadetek do lat 18 w kategori  60 kg zmierzyły się: brązowa medalistka ostatniej Olimpiady Młodzieży Renata Zasiadczuk z Chełma i Beata Federowicz z Nawiad – zdobywczyni 3 miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Raciborzu. Tym razem wygrała zawodniczka z Nawiad. Indywidualnie zapaśnicy Orlika wywalczyli po pięć  pierwszych i trzecich miejsc oraz jedno piąte.

Wyniki zawodników z Nawiad:

1 miejsca:

Giers Kamil – Mini-Zapasy

Giers Wioleta – Mini -Zapasy

Piersa Alicja – Kadetki 43 kg.

Federowicz BeataKadetki 60 kg.

Borowski KewinMłodzik 59 kg.

3 miejsca:

Brzezińska Kornelia – Mini -Zapasy,

Wieremiejczyk Kamila – Min i-Zapasy

Trzcińska Natalia – Młodziczka 44 kg.

Kryspin Jakub – junior 66 kg.

Abramzik Mateusz – Junior 120 kg. i

5 miejsce

Konrad Wieremiejczyk – Mlodzik 47 kg.

Zwycięzcy pozostałych kategorii:

Mini Zapasy:

Dąbrowski Łukasz- Suwałki,

Dudek Patrycja- Chełm,

Małocha Dominika- Chełm

Młodziczki:

Sikorska Klaudia- Chełm

Kister Marlena- Chełm

Młodzicy:

Banaszek Kamil- Teresin

Juniorzy:

Iwański Andrzej-Olsztyn

Zdanowski   Mariusz-Teresin.

Zdobywając w punktacji drużynowej 20 pkt Orlik Nawiady wygrał  cały turniej przed Cementem Gryf-Chełm 15 pkt.Mazowszem Teresin 12 pkt. Gwiazdą Szczuczyn 12 pkt. Budowlanymi Olsztyn 5 pkt.LUKS Marcinkowo 5 pkt. LUKS Ołów Ryn 4 pkt.GLKS Orzeł Karolewo 4 pkt.i Olimpikiem Suwałki 2 pkt.

Organizatorami Turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Urząd Gminy Piecki, Stowarzyszenie Sportowe Pegaz w Pieckach i LUKS Orlik Nawiady.

Natomiast sponsorami:: PUH Diana Piecki, Agro-Sokołów Piecki, Eko-Trans Piecki,  p.Agnieszka Kurczewska Piecki, Auto-Złom Dariusz Ołów Mrągowo, Hurtownia Owoców i Warzyw Roman Bocharewicz Mrągowo, Przedsiębiorstwo Sitkowski Olsztyn, Świat Zabawek Paweł Żyrkowski Machary. O gorący posiłek i napoje zadbał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach. A patronat medialny nad turniejem objęły; Kurier Mrągowski,Radio Planeta Mragowo  i ITV Mragowo.

Zapaśnicy gorąco dziękują osobom, które pomogły w organizacji imprezy. A są to:

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pieckach Grzegorz Grygo, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawiadach Renata Minkiewicz,nauczyciel wf gimnazjum w Pieckach  Wisława Romankiewicz, Marcin Kamiński i panie Maria Kołodka, Magdalena BrzezińskaCelina Kamińska i Bernarda Drążkowska

Stanisław Kamiński

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x