W Rogóżu wszyscy pokochali zapasy – Satysfakcja z każdego dnia…

W sobotę (20 października )w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rogóżu odbył się Międzynarodowy XII Turniej o Puchar Wójta Gminy Lidzbark Warmiński w zapasach. Dzięki finansowej pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w imprezie uczestniczyli zawodnicy Obwodu Kaliningradzkiego. Być może będzie to zaczątek współpracy sportowej. W turnieju udział wzięło 84 zawodników i zawodniczek z: Elbląga, Lubawy, Rynu, Kętrzyna, Marcinkowa, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego oczywiście miejscowi zapaśnicy . Relację przesłała nam prezes klubu z Rogóża Brygida Małeć.

 

Gospodarze turnieju zadbali, by wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek oraz upominki i słodycze ufundowane przez sponsorów klubu. W tym dniu obchodziliśmy również Jubileusz XV-lecia działalności klubu. Była to doskonała okazja, by podziękować działaczom – społecznikom za 15-letnią pracę na rzecz rozwoju Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rogóżu.

ZŁOTĄ ODZNAKĄ PZZ UHONOROWANI ZOSTALI:

Wójt Gminy Lidzbark Warmiński– Artur Jankowski, Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Staszewski, ks. Ingo Michał Czaja, Ewa Węzelowska

SREBRNĄ ODZNAKĄ PZZ:

Anna Kosmala, Dariusz Skomorucha

BRĄZOWĄ ODZNAKĄ PZZ:

Radosław Kozłowski, Zbigniew Małeć, Piotr Pilarski

Statuetki otrzymali:

Jerzy Niedźwiecki, Wojciech Pliszka, Beata Bagieńska – Chorużyk, Renata Gudowicz,

Elżbieta Bańka, Danuta Stankiewicz

Podziękowania otrzymali:

Artur Jankowski – Wójt Gminy Lidzbark Warmiński, Aneta i Radosław Kozłowscy, Danuta Prusińska, Teresa Staszewska, Marzena Skomorucha, Franciszek Zakrzewski, Andrzej Stefanowicz, Zbigniew Koleśnik

Wójt Gminy szczególne podziękowania złożył na ręce pani prezes Brygidy Małeć oraz trenera Bolesława Jurewicza (jednocześnie prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego) doceniając wielkie zaangażowanie w 15 letnią działalność i rozwój klubu.

Przygotowana przez gospodarzy wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przedstawiała 15 lat historii klubu (zdjęcia z zawodów, zgrupowań, opis dotychczasowych sukcesów i osiągnięć) oraz prace plastyczne uczniów na temat: „Zapasy w oczach dzieci”.

Dla nas ten turniej był wydarzeniem niezwykłym i podniosłym. Wiemy, że warto pracować na rzecz rozwoju sportu. Znajdujemy zrozumienie rodziców, środowiska lokalnego, organów samorządowych. Przychylność dla naszych poczynań, zrozumienie i pomoc finansowa sprawiają, że wspólnym wysiłkiem przezwyciężamy trudności, przez co pomagamy dzieciom i młodzieży uzdolnionej w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Przykładem lat ubiegłych, również i tym razem nie daliśmy wyrwać sobie zwycięstwa.

Wyniki zespołowe przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja szkół:

  • I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Rogóżu
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Lubawie
  • III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kiwitach

Klasyfikacja klubowa:

  • I miejsce – LUKS Rogóż
  • II miejsce – LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński
  • III miejsce – KS „Budowlani” Olsztyn

Najlepszym zawodnikiem klubu LUKS Rogóż został Marcin Ambros, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju – Szymon Szymonowicz (LUKS „Warmia” Lidzbark Warminski)

Od redakcji: Rogóż jest pięknym przykładem, że jak sport potrafi zintegrować wszystkich. Mała miejscowość pod Lidzbarkiem Warmińskim słynie z utalentowanych zapaśników. Niektórzy z nich już dawno skończyli szkołę, kontynuują edukację i przygodę ze sportem w większych miastach. A tu rosną następne pokolenia. 15 lat współpracy: szkoły, gminy, parafii, rodziców daje nadzwyczajne efekty, a wszystkim sprawia tyle satysfakcji. Przyłączamy się do życzeń, a jednocześnie stawiamy Rogóż jako przykład. Życie sportowe może toczyć się nawet w najmniejszym zakątku – wszystko zależy od ludzi.

{AdmirorGallery}a-rogoz{/AdmirorGallery}

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x