WAMA-SPORT Historia – Zapaśnicy Motoru Lubawa (1984) dają znać o sobie

Mijający rok był dla zapaśników Motoru Lubawa bardzo pomyślny. Młodzi sportowcy i ich opiekunowie nie poprzestają na dotychczasowych osiągnięciach i w dalszym ciągu pną się do góry. Niedawno w Żarach (woj. zielonogórskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS juniorów. Start lubawian okazał się bardzo udany. W stawce blisko dwustu zawodników z osiemnastu województw klasycy Motoru odegrali czołową rolę. Dwóch z ich wywalczyło medale.

Doskonałe wrażenie sprawił zwłaszcza Jarosław Zieliński w kategorii 63 kg. Podopieczny trenera Józefa Blanka wykazał duży zasób umiejętności technicznych i taktycznych. Przewyższał rywali pod każdym względem i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

W wadze do 81 kg dzielnie poczynał sobie Henryk Mężykowski, który zwyciężył w swojej grupie eliminacyjnej i przegrał dopiero w ścisłym finale. Ale srebrny medal tez jest jego sukcesem. O krok od podium byli: Robert Zawadzki (52 kg), który zajął czwarte miejsce i Mirosław Gajewski – piaty zawodnik kategorii 42 kg. Pozostałych pięciu zawodników Motoru też znalazło się w pierwszej dziesiątce turnieju.

Dobre występy indywidualne zaowocowały wysoka lokatą w prowadzonej klasyfikacji drużynowej. Zapaśnicy Motoru reprezentujący województwo olsztyńskie, wywalczyli piąte miejsce za Zielona Górą, Chełmem, Łomżą i Gorzowem.

Kolejnym dowodem postępów zawodników z Lubawy są ich nominacje do kadry zrzeszenia LZS. Otrzymało ich czterech zapaśników Motoru: Jarosław Zieliński, Henryk Mężykowski, Robert Zawadzki i Mirosław Gajewski. Mamy nadzieję, że wymienieni zawodnicy nie spoczną na laurach i wkrótce dadzą o sobie znać. (me)

Informacja ukazała się 4 stycznia 1984 roku w Gazecie Olsztyńskiej i pochodzi ze zbiorów archiwalnych red. Janusza Poryckiego