Wygrać w Grodnie to duża sprawa – Łukasz Karpiński złoty, Szymon Szymonowicz srebrny

Trzech zapaśników z okręgu warmińsko-mazurskiego wybrało się do Grodna na Międzynarodowy Turniej Młodzików w stylu klasycznym. To wyprawa do jaskini lwa, bowiem zawodnicy zza wschodniej granicy prezentują bardzo wysoki poziom. Piękny sukces odniósł Łukasz Karpiński (Budowlani Olsztyn), który zdobył złoty medal w kat. 73 kg. Szymon Szymonowicz (Warmia Lidzbark Warmiński ) – był drugi w kat. 66 kg.

 

Blisko podium znalazł się też Dominik Olechnowicz (Budowlani), który w wadze 66 kg został sklasyfikowany na 5 pozycji. Uczestnikami turnieju byli młodzicy starsi (rocznik 1998). Ze strony polskiej wystąpili jeszcze zapaśnicy Podlasia Białystok, ale bez większych osiągnięć.

– W wielu kategoriach trudno było przebić się do strefy medalowej – mówi trener Budowlanych Michał Staszewski. Oprócz gospodarzy (Białorusinów) startowali bardzo mocni Rosjanie, Łotysze i Litwini. Była okazja by nawiązać bliższe kontakty z silnym klubem z Grodna. Mam nadzieje, że współpraca sportowa będzie kontynuowana. Bardzo nam na niej zależy, bo do Grodna jest niedaleko, a wspólne treningi i udział w turniejach to znakomita lekcja dla naszych zawodników.

{AdmirorGallery}karpinski25{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Budowlani Olsztyn Lidzbark Warmiński Olsztyn Warmia Lidzbark Warmiński zapasy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x