Zapaśnicy na trzech frontach – Od Rudy Śląskiej do…Koronowa

Sezon zapaśniczy rozkręca się na dobre. W miniony weekend reprezentanci Warmii i Mazur startowali na trzech frontach i to w imprezach wysokiej rangi. W Rudzie Śląskiej odbyły się zaległe Mistrzostwa Polski juniorów w stylu klasycznym (odwołane 10 kwietnia z powodu żałoby narodowej), w Stargardzie Szczecińskim – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet, natomiast w Koronowie rywalizowano w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w stylu wolnym. Z każdego turnieju nasi reprezentanci wracali z medalami.

Ruda Śląska

Z nielicznej ekipy uczestniczącej w Mistrzostwach Polski juniorów w stylu klasycznym najlepiej spisał się Kamil Zachłowski z Warmii Lidzbark Warmiński, który zdobył brązowy medal w kategorii 120 kg.
Bliski podium był inny zapaśnik Warmii Krzysztof Przybysz (84 kg) W pojedynku o miejsce na podium nieznacznie przegrał walkę i musiał zadowolić się piątym miejscem. Warto jednak dodać, że Krzysztof startował tym razem w wyższej kategorii, mimo wszystko był dżzo lżejszy od swych przeciwników.
Z dwóch klasyków Sokoła Lubawa Damian Gryglas w wadze 55 kg znalazł się na siódmej pozycji, a Mateusz Sosnowski (74 kg) wygrał dwie walki i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Stargard Szczeciński.

Jedyna nasza reprezentantka w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski kobiet – Emilia Wołyńczuk z Warmii Lidzbark Warmiński zdobyła brązowy medal. Walczyła na miarę swych możliwości, nie pierwszy raz stanęła na podium w ważnej imprezie mistrzowskiej.
W klasyfikacji klubowej Warmia Lidzbark Warmiński na 17 miejscu. Wygrał AZS AWF Warszawa przed Sobieskim Poznań i Gwardią Warszawa. Punktację województw wygrało Mazowsze, Warmia i Mazury na 9 pozycji.

Koronowo

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików to najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej. W Koronowie reprezentanci naszych klubów walczyli ze zmiennym szczęściem. W sumie zdobyliśmy pięć medali w stylu wolnym, na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Ponder (Olimp Kętrzyn) w kategorii do 100 kg. Drugi był a wadze do 47 kg jego kolega klubowy Dawid Korus (47 kg), także Michał Zawadzki (Sokół Lubawa)-35 kg.

Wyniki reprezentantów Warmii i Mazur:

Do 35 kg: 2 Michał Zawadzki (Sokół Lubawa), 5 Kamil Bieniaszewski (Sokół Lubawa), 12 Przemysław Mierzejewski (Budowlani Olsztyn)
Do 38 kg: 14 Tomasz Masiul (Warmia Lidzbark Warmiński)
Do 42 kg: 3 Piotr Skulski (Ołów Ryn), 14 Konrad Popielarczyk (Budowlani Olsztyn)
Do 47 kg: 2 Dawid Korus (Olimp Kętrzyn), 5 Brunon Sawicki (Budowlani Olsztyn), 8 Marcin Kijko (Olimp Kętrzyn), 10 Bartosz Kosmala (Warmia Lidzbark Warmiński), 18 Szymon Wieciński (Budowlani Olsztyn)
Do 53 kg: 12 Seweryn Kowalik (Warmia Lidzbark Warmiński), 13 Kacper Walo (Budowlani Olsztyn), 16 Patryk Jankowski (Sokół Lubawa), 16 Piotr Cichoracki (Warmia Lidzbark Warmiński), 21 Kevin Borowski (Orlik Nawiady), 23 Łukasz Karpiński (Budowlani Olsztyn)
Do 59 kg:12 Aleksander Wiśniewski (Budowlani Olsztyn)
Do 66 kg: 5 Adrian Czamajło (Sokół Lubawa)
Do 85 kg: 3 Patryk Kępkowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), 5 Krzysztof Pietruczenik (Budowlani Olsztyn)
Do 100 kg: 1 Tomasz Ponder (Olimp Kętrzyn)