Zapaśnicze ME kadetów – Olek Kroczak tuż za podium

W zakończonych w Sarajewie Mistrzostwach Europy kadetów w zapasach (styl klasyczny) Warmia i Mazury miały swego reprezentanta, a był nim Aleksander Kroczak – dwukrotny medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnik Budowlanych Olsztyn występujący w najcięższej kategorii do 100 kg, debiutował na arenie międzynarodowej w tak poważnej imprezie i omal nie zdobył medalu. Zajął ostatecznie piąte miejsce przegrywając minimalnie decydująca walkę z reprezentantem Niemiec.

Gorszego losowania być nie mogło. Już w pierwszej potyczce zapaśnik Budowlanych trafił na znakomitego Turka, jednego z głównych faworytów tej kategorii. Początek należał zdecydowanie do rywala, który wygrał pierwsza odsłonę 7:0. Taki zimny prysznic okazał się zbawienny. W drugiej rundzie Olek wykorzystał moment nieuwagi przeciwnika i położył go na plecy.
Następna walka i jeszcze bardziej wymagający przeciwnik z Gruzji. Tu nie udało się zastosować żadnych sztuczek. Porażka zamknęła oczywiście drogę do złota, ale świetnie spisujący się w tym turnieju Gruzin umożliwił dalsze występy Kroczkowi.
W trzeciej walce olsztynianin be z większych problemów pokonał przed czasem Rumuna i pojedynku o brąz zmierzył się z Niemcem.. Walka bardzo wyrównana, ale w obu rundach nieco lepszy okazał się przeciwnik (3:2 i 1:0).
Piąte miejsce w debiucie to i tak znakomity wynik, najlepszy z polskich klasyków, a warto pamiętać, że Aleksander Kroczak jeszcze w przyszłym sezonie walczyć będzie w tej kategorii wiekowej.

Wielu uważa go za wyjątkowy talent. Trenuje zaledwie 2,5 roku, a ma już na koncie wiele sukcesów krajowych. Czekamy teraz na międzynarodowe.
Olek jest absolwentem Gimnazjum nr 5 w Olsztynie, w nowym roku szkolnym rozpocznie edukacje w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Bałtyckiej.Jego trenerem klubowym jest Michał Staszewski. Gratulujemy!

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x