60 Giraglia Rolex Cup 2012 – K. Jabłoński: talent, intuicja, perfekcja

Karol Jabłoński - sternik szwajcarskiego jachtu Near Miss z francuską załogą, zwyciężył w 60. regatach Giraglia Rolex Cup. W skład regat wchodziły 3 wyścigi na wodach wokół St. Tropez oraz 242 milowy klasyk z St. Tropez do San Remo, prowadzący wokół maleńkiej wyspy Giraglia na północ od Korsyki. W imprezie wzięło udział 170 jachtów z 18 krajów. Olsztynianin w swoim stylu wygrał wszystkie wyścigi, co odbiło się szerokim echem w światku żeglarskim. Załoga i właściciel jachtu Frank Noel są bardzo zadowoleni z Karola Jabłońskiego i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będę dalej z nimi żeglował.

 

– To były bardzo wyczerpujące regaty, a szczególnie Giraglia Race, który odbył się przy wietrze dochodzącym do 40 węzłów i bardzo dużej fali. Mimo że takie warunki faworyzowały większe jednostki, my żeglowaliśmy perfekcyjnie, wyciskając do limitu bezpieczeństwa możliwości 52-stopowego jachtu (ok. 15 m) i załogi. Wynik jest bliski rekordu trasy ustanowionego w 2008 roku przez 100-stopowy jacht Alfa Romeo. Jestem potwornie zmęczony, ale niesamowicie szczęśliwy. To ekstremalne żeglowanie na długo zostanie w mojej pamięci – powiedział w rozmowie z PAP olsztynianin.

W tym sezonie załoga prawdopodobnie wystartuje   w październikowych regatach Rolex Middle Sea Race.

{AdmirorGallery}karol21{/AdmirorGallery}

Fot. gwizdek24.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x