Drużynowe Mistrzostwa PSKO Iława 2020 – „Łupinki” ścigały się na Jezioraku

W weekend (2/4 października) na Jezioraku w Iławie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia klasy Optimist. Do rywalizacji stanęło dziesięć zespołów. Przeprowadzono ponad 120 wyścigów, bowiem system wyłonienia medalistów był dośc skomplikowany. Ostatecznie tytuł mistrzowski zdobyli optimistkarze ChKS Chojnice, srebro przypadło AZS AWFiS Gdańsk, brązowe medale otrzymali OPTI CWM Gdynia, a tuż za podium znaleźli się zawodnicy SSW MOS Iława.

Pierwszy dzień to łącznie 45 wyścigów w formule „każdy z każdym” (round robin). Na tej podstawie drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

5. NAUTICUS Olsztyn 2

Drugi dzień to także wyścigi w formule „każdy z każdym” (round robin). Grupa złota walczyła o premiowany awans do półfinałów, a zwycięzca grupy srebrnej wywalczył prawo rywalizacji w w czwórce zachowując szanse na medale.