Eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2021 – Kto popłynie w finale?

Fot. nadesłane
W dniach 7-8 sierpnia 2021 roku odbędą się ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Arkodach&Stomasz Cup. Kto w tym roku popłynie w żeglarskim finale? Tym razem na mrągowskim akwenie zobaczymy także zawodników OK Dinghy oraz Korsarz. Poznamy najszybsze łódki pływające po Czosie.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa świętują 8 urodziny. Cykl, na początku planowany jako stricte przyjacielska idea zrzeszająca lokalne środowisko żeglarskie, przez lata urósł do rangi poważnych zawodów sportowych, w którym uczestniczą sympatycy żeglarstwa z całej Polski.

Trzecie i ostatnie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Mrągowa, które wyłonią ostatecznych finalistów cyklu, zostaną rozegrane w czterech klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych, kabinowych, Open i Mariner 600. Oprócz tego, dodatkowo sklasyfikowani zostaną zawodnicy OK Dinghy oraz Korsarz, którzy przygotowują się do wrześniowego Pucharu Europy Klasy Korsarz w Giżycku. Organizator planuje w ciągu dwóch dni przeprowadzić 8 wyścigów krótkodystansowych oraz dodatkowy wyścig długodystansowy, który po raz kolejny wyłoni najszybsze łódki pływające po Czosie (w tym roku po raz pierwszy Błękitna Wstęga Jeziora Czos podzielona na 2 kategorii: jachty kabinowe oraz otwarto pokładowe).

Jako MTR „Czos” chcemy współpracować z innymi stowarzyszeniami i klasami żeglarskimi. To jedna z naszych kluczowych dróg rozwoju. Cieszymy się, że w tym roku ponownie wracają do nas zawodnicy OK Dinghy, a także po raz pierwszy w historii mrągowskich regatach żeglarze z klasy Korsarz. Zapowiadają się niezwykłe sportowe emocje – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes MTR „Czos”.

Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Plan regat

Sobota 7 sierpnia

8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)

11.15 Odprawa sterników

12.10 Start do regat

19.30 Kolacja żeglarska – Hotel Anek

Niedziela 8 sierpnia

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat

14.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Mrągowo sport powszechny Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x