Finał Grand Prix Mrągowa Delphia Cup 2014 – Wodne szaleństwo i moc atrakcji…

Już 30 sierpnia 2014 roku odbędzie się finał cyklu Żeglarskiego Grand Prix MrągowaDelphia Cup. Zapowiada się nie tylko bardzo ciekawa rywalizacja sportowa. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które skierowane są zarówno do uczestników, jak i kibiców, których mamy nadzieje, nie zabraknie. Do decydujących regat zakwalifikowały się po 4 najlepsze załogi z grupy jachtów otwarto pokładowych i kabinowych.

Po czterech imprezach eliminacyjnych z pierwszej kategorii do finału awansowali sternicy: Kamil Rutkowski, Adam Kalinowski, Łukasz Cagara i Grzegorz Pieczko. Z kolei w grupie jachtów kabinowych zakwalifikowali się: Karol Góralczyk, Dariusz Bałdyga, Maciej Dymerski i Łukasz Śliwa. Zgłoszenia do finałowych wyścigów należy dokonać do trzech dni przed rozpoczęciem regat na e-mail: regatyczos@gmail.com. W przypadku nie zgłoszenia jakiejś załogi w terminie, w jej miejsce wchodzi następny zespół z tej samej grupy. Dodatkowo firma Fujitsu wraz z organizatorami przygotowali wszystkim uczestnikom regat specjalne okolicznościowe koszulki polo.

W celu wyrównania szans finaliści zostaną podzieleni na dwie grupy półfinałowe i będą się ścigać między sobą na jednakowych łódkach, udostępnionych przez sponsora tytularnego finału, firmy Delphia Yachts. Mamy zaszczyt poinformować, że regaty zostaną rozegrane na czterech jachtach Delphia 24 One Design! Są to wyczynowe łodzie kabinowe o wspaniałych parametrach, pozwalają pływać w każdych warunkach pogodowych. Łodzie D 24 one design są wyposażone w ożaglowanie składające się z grota, foka i genakera, co pozwala osiągnąć prędkość nawet 20 węzłów! To właśnie te jachty dwa lata z rzędu (2013 i 2014) okazały się najszybszymi w regatach Mazury Open.

{AdmirorGallery}mr77{/AdmirorGallery}

To jednak nie koniec przygotowanych atrakcji. Oprócz regat finałowych, w międzyczasie odbędzie się wyścig długodystansowy, który wyłoni najszybszą łódkę płynącą na mrągowskich wodach. W tym wyścigu może wziąć udział każdy żeglarz (sternik oczywiście musi posiadać patent żeglarski), zapisy wraz z wpisowym odbędą się w dniu zawodów. W tym wyścigu uczestniczyć będą również załogi z klasy El Bimbo, a Pani burmistrz Mrągowa osobiście obiecała, iż nagrodzi ich heroiczną postawę i chęć rywalizacji, dlatego najlepsza załoga niepełnosprawna w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa otrzyma dodatkowo pamiątkowy puchar.

Zapraszamy wszystkich miłośników żeglugi i dobrej zabawy do wzięcia udziału w ostatniej, historycznej imprezie z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa w tym roku.

Mateusz Kossakowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Mrągowo Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x