Finał Grand Prix Mrągowa – Osiem wspaniałych załóg i moc atrakcji…

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia) odbędą się ostatnie, finałowe regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Delphia Cup. Łącznie we wszystkich imprezach wystartowało ponad 30 załóg i około 100 żeglarzy. Najliczniejsze okazały się regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Czos (również eliminacja Żeglarskiego Grand Prix 7 CudówMazur), mogliśmy w nich zobaczyć aż 25 jachtów.

Do finału awansowało ostatecznie 8 załóg – po cztery najlepsze ekipy z grupy jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Jako, że wszyscy w finale będą pływać na jednakowych łódkach, Delphiach 24 One Design, podział na oddzielne klasyfikacje nie ma już znaczenia i wszyscy zawodnicy zostali zgodnie z regulaminem umieszczenie w dwóch różnych grupach w półfinałowych. Do pierwszego półfinału trafił zwycięzca grupy otwarto pokładowej, Kamil Rutkowski, oraz sternicy: Łukasz Śliwa, Łukasz Cagara, Maciej Dymerski. W drugim półfinale zmierzą się z kolei: najlepsza dotychczas załoga kabinowa dowodzona przez Karola Góralczyka oraz załogi: Grzegorza Pieczki, Adama Kalinowskiego i Dariusza Bałdygi. Każdy z półfinałów będzie składał się z 3 krótkich wyścigów, a do finału awansują po 2 najlepsze ekipy. Brak możliwości odrzucenia wyścigu, liczona będzie ogólna punktacja z 3 wyścigów. Po dwie najlepsze załogi z dwóch półfinałów awansują do finału, gdzie po rozegraniu również 3 krótkich wyścigów, wyłoni się najlepsza załoga z całego cyklu.

Otwarcie regat odbędzie się o godzinie 10.00, później nastąpi odprawa sterników. Pierwszy wyścig półfinałowy został zaplanowany na godzinę 11.00. To jednak nie wszystko. Dodatkowo, w międzyczasie o godzinie 12.00 odbędzie się drugi wyścig, długodystansowy, do którego zgłaszać się mogą wszyscy żeglarze, którzy nie zakwalifikowali się do finału. Do wyścigu długodystansowego będzie można zgłosić się w dniu wyścigu między godziną 9.00 a 10.00. Wpisowe jak zwykle wynosi 30zł od osoby i upoważnia do wzięcia udziału w after party. Zakończenie regat nastąpi o godzinie 19.00 w restauracji Estrada Cafe & Bar pod mrągowskim amfiteatrem.

Jako, że to już ostatnia impreza żeglarska z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, regaty będą obfitować w różnego rodzaju nagrody. Za wszystkie miejsca na podium finałowych zmagań zostaną nagrodzone specjalnymi pucharami. Dodatkowo będą przyznawane pamiątkowe puchary za zakwalifikowanie się i udział w finale Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2014 – Delphia Cup. Oprócz tego, Pani Burmistrz Mrągowa osobiście ufundowała dwa dodatkowe puchary: dla zwycięzcy wyścigu długodystansowego oraz dla najlepszej załogi niepełnosprawnej. Również i tym razem uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy. Nowością będą z kolei koszulki dla uczestników, które zostały specjalnie przygotowane na finały.

Po oficjalnym zakończeniu regat, na after party, będzie można usłyszeć lokalny zespół Blues 4 Cash. Jest to młody zespół z powiatu mrągowskiego, który zadebiutował w Mikołajkach podczas Majówki z Radiem Zet. Jest znany głównie ze świetnych coverów grupy Dżem. Zapraszamy wszystkich miłośników żeglowania do uczestnictwa oraz do wspólnej zabawy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Mrągowo Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x