Finn Gold Cup – Samotny żagiel Piotra Kuli

W San Francisco rozpoczęły się regaty finnistów pod nazwą Gold Cup. Są to mistrzostwa świata w tej klasie żeglarskiej, które zgromadziły na starcie 87 zawodników . W najważniejszej imprezie roku brakuje oficjalnej reprezentacji Polski (jest w niej Rafał Szukiel z Olsztyna). Na drugi koniec świata wybrał się natomiast na własny koszt Piotr Kula z Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego, który po półrocznej współpracy w z nowym trenerem kadry jednoznacznie stwierdził, że jest ona bez sensu i próbuje ponownie nawiązać walkę z czołówką własnymi siłami.

Nie będzie to łatwe. W stawce jest wielu znakomitych finnistów, a te kilka miesięcy bytności w kadrze pod okiem innego szkoleniowca (poprzednio trenerem był Tomasz Rumszewicz) „zrobiło” swoje. Nastąpił totalny regres wyników, popsuła się atmosfera, bardzo utalentowany zawodnik z Biskupca „złapał takiego doła”, że podjął niezwykle radykalną decyzję.

Jej efektem jest m. in. wyprawa do dalekiego San Francisco, próba odbudowania swej pozycji w jednej z najbardziej prestiżowych klas żeglarskich. Nie oczekujmy cudów, ważne by Piotr miał kontakt z najlepszymi, znów poczuł „pozytywną adrenalinę”, która pozwoli wywołać ducha walki. Tego nie załatwi się w kilka tygodni. Najważniejsze, że znów ma w sobie dobrą energię.

Za nami dwa pierwsze wyścigi, w których Piotr Kula przypłynął na 35 i 28 miejscu, zajmuje w generalnej klasyfikacji 30 pozycję. Jeśli skończy regaty w czołowej dwudziestce powinien być usatysfakcjonowany, jeśli się nie powiedzie, nie ma co rozdzierać szat, bo okoliczności jego udziału w mistrzostwach są naprawdę specyficzne.

Klasyfikacja po 2 wyścigach:

1 Rafael Trujillo (Hiszpania) 2 1 3.0
2. Zach Railey (USA) 5 5 10.0
3. Giles Scott (Wielka Brytania) 10 2 12.0
4. Jonas Høgh-Christensen (Dania) 6 6 12.0
5. Thomas le Breton (Francja) 8 7 15.0
6. Brendan Casey (Australia) 4 12 16.0
7. Gasper Vincec (Słowenia) 1 16 17.0
8. Ivan Kljakovic Gaspic (Chorwacja) 3 15 18.0
9. Edward Wright (Wielka Brytania) 18 3 21.0
10. Alejandro Muscat (Hiszpania) 7 14 21.0
…………………………………………….
30. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) 35 28 63.0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x