Giżycko popularniejsze od morskich portów – Internauci nie mieli wątpliwości

Nie Gdynia, która była ogólnym faworytem lecz Giżycko zostało żeglarska stolicą Polski. Tak zadecydowali internauci w plebiscycie zorganizowanym przez magazyn żeglarski „Wiatr”. Wielkie jeziora przebiły morskie argumenty i to przytłaczająca liczbą głosów (ponad 4,5 tysiąca więcej). Z całą pewnością przyczyniła się do tego promocja Warmii i Mazur, a także powstanie Portu Ekomarina Giżycko –gdzie wodniacy znaleźli wyśmienite warunki pobytu i komfort w użytkowaniu jachtów. Pokonanie nie tylko Gdyni, ale tak znanych portów jak Świnoujście, Puck, Gdańsk czy Sopot ma swoją wymowę.

 

O żeglarskim potencjale zwycięzcy plebiscytu czytamy na portalu Giżycko.pl

Giżycko leżące w samym sercu Krainy Wielkich Jezior cieszy się niezwykłą popularnością wśród żeglarzy, co roku odwiedzających Mazury. Nad Niegocinem położonych jest pięć portów, nad Kisajnem i wokół zatoki Tracz działają kolejne cztery przystanie. W sumie w Giżycku znajduje się około 740 miejsc cumowniczych.

W sąsiednich Wilkasach, Pięknej Górze i Bystrym jest kolejnych 600 stanowisk dla jachtów. Wszystkie te zakątki tworzą razem żeglarską aglomerację z 20 portami, które skupiają blisko 40 firm czarterowych. Łącznie dysponują one flotą około 400 jachtów.

Właśnie w Giżycku jest nowoczesny i największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy. Port Ekomarina Giżycko przystosowany dla 138 jednostek pływających, posiada pełne zaplecze, które zadowoli każdego żeglarza

{gallery}eko8{/gallery}

Fot. eko marina

Wyniki plebiscytu:

1 Giżycko – 13.107

2 Gdynia – 8.515

3 Puck – 1.948

4 Mikołajki – 744

5 Gdańsk – 689

6 Świnoujście – 330

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x