IV Eliminacja Grand Prix Mrągowa 2014 – Finaliści już wyłonieni

Za nami ostatnie, czwarte regaty eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Cup. Impreza odbyła się w sobotę (2 sierpnia) na jeziorze Czos. Na start zgłosiło się 21 załóg. Było 9 jachtów w grupie otwarto pokładowej oraz 12 jachtów kabinowych. Tradycyjnie rozegrano trzy krótkie wyścigi oraz jeden długodystansowy. Ostatni został nieco skrócony ze względu na ryzyko flauty.

Ostatecznie w grupie jachtów otwarto pokładowych zwyciężył Dariusz Lubak na laserze, minimalnie o 1 punkt wyprzedzając Tomasza Stefańskiego, Maksymiliana Stefańskiego i Dariusza Knorpsa. Na najniższym stopniu podium znaleźli się pływający na omedze: Kamil Rutkowski i Marcin Rutkowski. W klasyfikacji jachtów kabinowych obyło się tym razem bez niespodzianek. Zawody na pierwszym miejscu po raz kolejny skończyła ekipa Dainy w składzie: Karol Góralczyk, Łukasz Dakszewicz i Paweł Pawlicki. Jednym z celów przewodnich tegorocznego Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa jest łączenie pokoleń żeglarzy na wodzie. To, że ta idea rzeczywiście ma zastosowanie, udowodnił zespół pływający na Aniole. Sternik Dariusz Bałdyga wsparty tym razem przez młodsze pokolenie Julię Bałdygę i Dawida Wejkucia zajął drugie miejsce. Trzecie przypadło Maciejowi Dymerskiemu, Sebastianowi Jurkiewiczowi i Jakubowi Jurkiewiczowi.

Znamy już również naszych tegorocznych finalistów. Do finału regat Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, które odbędą się 30 sierpnia awansowało 8 załóg, po 4 najlepsze ekipy z dwóch klasyfikacji. W grupie jachtów kabinowych awans uzyskali sternicy: Karol Góralczyk, Dariusz Bałdyga, Maciej Dymerski oraz Łukasz Śliwa. 4 najlepsze jachty otwarto pokładowe były sterowane przez: Kamila Rutkowskiego, Adama Kalinowskiego, Łukasza Cagarę i Grzegorza Pieczko. Przypomnijmy, że aby wyrównać szanse w finale, wszyscy zawodnicy będą tym razem pływać na jednakowych łódkach. W imprezie biorą również udział osoby niepełnosprawne. Aby wynagrodzić trud i chęć udziału w regatach Pani burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec osobiście obiecała, iż nagrodzi najlepszą ekipę niepełnosprawną z Mrągowa pamiątkowym pucharem.

Oprócz regat, sponsor tytularny hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa przygotował specjalnie wszystkim kibicom i zawodnikom szereg atrakcji. Na plaży hotelowej obok portu regat odbył się o godzinie 12.30 aqua aerobik, który zgromadził masę ludzi. Później około godziny 15.00 odbył się pokazowy mecz siatkówki. Choć temperatura tego dnia wynosiła momentami 34 stopnie Celsjusza w cieniu, znalazło się 4 śmiałków, którzy postanowili wziąć udział w meczu. Również o godzinie 15.00 odbyło się gotowanie na żywo przez szefa kuchni hotelu Mercure Mrągowo. Każdy mógł się odrobinę posilić, a w menu były: ryba stynka oraz chłodnik litewski.

Zakończenie i after party odbyło się w klubie nocnym w hotelu sponsora tytularnego. Wszystkie dyplomy wręczała osobiście burmistrz miasta, a puchary dyrektor hotelu Pan Piotr Różański. Dodatkowo o godzinie 22.00 wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na dyskotekę wraz z gośćmi hotelowymi. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zewsząd było słychać głośną muzykę, a wszyscy dobrze się bawili. Preludium mogliśmy już oglądać wcześniej na wodzie, gdy jeden z uczestników w przerwie między wyścigami zaczął tańczyć. Zrobił to niestety tak niefortunnie, iż zatopił łódkę i załoga nie wzięła udziału w ostatnim wyścigu. Takie atrakcje tylko w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na ostatnią, finałową imprezę 30 sierpnia.

Mateusz Kossakowski

{AdmirorGallery}g10{/AdmirorGallery}

{AdmirorGallery}g11{/AdmirorGallery}

{AdmirorGallery}g12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Mrągowo Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x