Mała niespodzianka w Berlinie: Marciniak przed Kulą – Kuba też jest nasz

Jakub Marciniak (AZS Politechnika Gdańska), który uczył się żeglarstwa na Warmii i Mazurach (MOS Iława, PM Olsztyn) został zwycięzcą międzynarodowych regat w klasie Finn o Puchar Niemiec, które z udziałem 46 żeglarzy odbywały się na jeziorze w Berlinie. Czwarty był mistrz Polski Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) – zwycięzca niedawno zakończonej Europejskiej Ligi Mistrzów.

 

Sukces Kuby Marciniaka jest niespodzianką, ale trener Andrzej Piasecki od początku widział w nim ogromny potencjał namawiając go do żeglowania w klasie Finn. Dokładnie rok temu na tych samych regatach Marciniak zadebiutował jako finnista i zajął wówczas ósme miejsce, co uznano za bardzo dobry prognostyk. Nie mylono się, bo w ciągu tych kilkunastu miesięcy zawodnik poczynił duże postępy i nie wykluczone, że w następnym sezonie będzie bardzo poważnym konkurentem Piotra Kuli.

W zakończonych w niedziele (3 listopada) regatach o Puchar Niemiec Kuba wyprzedził w klasyfikacji żeglarzy gospodarzy – Andre Budziena i Lenarta Luttkusa.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec BTŻ Biskupiec finn iława MOS Iława Olsztyn Pałac Młodzieży Olsztyn Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x