ME juniorów w klasie Laser 4,7 – Sara Piasecka na razie trzecia

We francuskiej miejscowości Hourtin trwają Mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser 4.7. W gronie bardzo licznej stawki startujących są warmińsko-mazurskie akcenty. Jak można było oczekiwać najlepiej wiedzie się Sarze Piaseckiej z Bazy Mrągowo, która po sześciu wyścigach zajmuje trzecie miejsce, ustępując tylko Fince Sofii Totoi i koleżance z reprezentacji Marcie Biernaczyk z Chojnic. Nieźle pływa też Agata Barwińska z Iławy, która wśród ponad stu startujących dziewcząt jest w czołowej trzydziestce.

Kilkanaście dni temu rozmawiałem z trenerem Andrzejem Piaseckim, który twierdził, że start w ME we Francji jest przede wszystkim generalną próba przed Igrzyskami Olimpijskimi Młodzieży, gdzie Sara wystąpi w klasie Byte. Są pewne podobieństwa do Lasera, stąd taki plan, który jak widać sprawdza się, bowiem jest duża szansa na zdobycie medalu. Musimy też cały czas pamiętać, że mrągowianka pływa w tym sezonie z kontuzją, jest to dokuczliwe i z całą pewnością ma wpływ na dyspozycję zawodniczki.
Mistrzostwa Europy juniorów są prawdziwym żeglarskim festiwalem. Ponad sto dziewcząt i dwustu chłopców. Przebić się do czołówki to naprawdę wielkie osiągnięcie.

Klasyfikacja ME juniorek w klasie Laser 4,7 po 6 wyścigach:

1 Sofia Toroi (Finlandia) 18.00
2 Marta Biernaczyk (Polska) 20.00
3 Sara Piasecka (Polska, Baza Mrągowo) 25.00 (8,7,2,1,9,7)
4 Antonela Kacan (Chorwacja) 29.00
5 Paula Czubachowska (Polska) 30.00
6 Ida Voutilainen (Finlandia) 35.00
…………………………………………
28 Agata Barwińska (MOS Iława) 72.00 (14,17,9,17,23,15)
95 Ewelina Roman (MBSW Giżycko) 204.00 (50,30,39,50,47,38)

Wśród chłopców reprezentuje nas Sebastian Kalafarski z Węgorzewa, który zajmuje 105 miejsce. Liderem jest Tora Kutoglu (Turcja), najlepszy z Polaków Lew Golda zajmuje 30 lokatę.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x