ME w klasie Laser Radial Warna 2021 – Agata Barwińska mistrzynią, gratulacje Marszałka

Fot. Agata Barwińska sailing
W zakończonych w sobotę (9 października) Mistrzostwach Europy w żeglarskiej klasie Laser Radial piękny sukces odniosła Agata Barwińska z SSW MOS Iława, która z wielką przewagą sięgnęła po tytuł mistrzowski. Iławianka od dłuższego czasu prezentowała wysoką formę i potwierdzała to w kolejnych regatach. W Warnie pływała z wielkim wyczuciem. Wprawdzie pierwsze biegi nie były rewelacyjne, ale od czwartego Polka żeglowała znakomicie cały czas plasując się w ścisłej czołówce i dwukrotnie wygrywając.

Wypowiedź Agaty Barwińskiej zamieszona na stronie PZŻ

– Jestem bardzo szczęśliwa ze złotego medalu, ale też bardzo ważne dla mnie jest, że tytuł mistrzowski wywalczyłam w silnowiatrowych warunkach, które nie należą do moich ulubionych. Ale może to się zmieni i od teraz to będą też moje warunki. Po zdobyciu w zeszłym roku brązowego medalu nie próżnowałam i nie spoczęłam na laurach. Nie zakwalifikowałam się na igrzyska, ale ten czas poświęciłam na budowanie formy na mistrzostwa świata i Europy. To był rok intensywnej pracy z trenerem Jaredem Westem i całym zespołem. Przede mną dwa tygodnie przerwy na odpoczynek w domu, a potem lecimy do Hiszpanii na kolejne zgrupowanie, przygotowywać się do grudniowych mistrzostw Świata. Będziemy trenować wspólnie z Holenderkami i Australijkami, więc będziemy miały mocną grupę treningową – mówi Agata Barwińska.

Druga iławianka Wiktoria Gołębiowska startująca w regatach w Warnie zajęła 23 miejsce. W klasie Laser Standard wystąpił Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) plasując się na 73 pozycji.

Klasyfikacja ME w klasie Laser Radial

1 Agata Barwińska (Polska) 34.0

2 Maxime Jonker (Holandia) 54.0

3 Vasileia Karachaliou (Grecja) 60.0

4 Line Flem Host (Norwegia) 61.0

5 Louise Corvera (Francja) 62.0

6 Hannah Andressohn (Niemcy) 75.0

……………………………….

23 Wiktoria Gołębiowska (Polska) 186,0

Fot. Urząd Marszałkowski

Najlepsza żeglarka Europy u Marszałka

Gustaw Marek Brzezin spotkał się z Agatą Barwińską – Mistrzynią Europy w żeglarskiej klasie Laser Radial.

Pani Agata jest niezwykle utalentowana, a jej wyniki nie są żadnym przypadkiem. Potwierdzenie swoich umiejętności i formy w imprezie rangi Mistrzostw Europy świadczy o dużej klasie sportowca. Jestem dumny, że mogłem złożyć osobiste gratulacje ledwie dwa dni po zdobyciu tego tak ważnego tytułu w sportowej karierze – mówi marszałek Brzezin.

Agata Barwińska na tegorocznej Gali Sportu została Sportowcem Roku Warmii i Mazur, jest także sportową stypendystką samorządu województwa. W tym roku czeka ją jeszcze start w grudniowych Mistrzostwach Świata, do których będzie się przygotowywała na hiszpańskich wodach.

Chcę walczyć o medale i choć wiem, że ze sportowym szczęściem różnie bywa, to na pewno przygotuję się najlepiej, jak tylko mogę – obiecuje świeżo upieczona Mistrzyni Europy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Agata Barwińska iława sport seniorski Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x