Mistrzostwa Bazy Mrągowo 2013 – Tradycja rzecz święta

W miniony weekend w Mrągowie na jeziorze Czos odbyły się Mistrzostwa Bazy – klubu żeglarskiego o wielkich tradycjach , dorobku i zasług dla polskiego sportu. Impreza podsumowująca sezon ma charakter symboliczny, dlatego regaty, choć rozgrywane według panujących reguł, są osobliwe. Startują przedstawiciele wielu klas, bo tak szerokie jest szkolenie w mrągowskiej kuźni talentów.

Zwycięzcy mogą być dumni, bo na liście triumfatorów sprzed lat widnieje wielu znakomitych sportowców , którzy tu w Mrągowie uczyli się od podstaw sztuki żeglowania, a teraz są cenionymi zawodnikami – uczestnikami największych światowych regat.

Równolegle z Mistrzostwami Bazy odbywały się mistrzostwa województwa w kilku klasach, których wyniki zaprezentujemy później.

Wyniki

Optimist

1 Marciniak Jan 1998 KS AQUA 4 4 1 5* 2 11.0

2 Kondrus Ulyana 1999 Duss „Grodno Azot” 6* 2 3 3 4 12.0

3 Dragun Anton 2002 Sdjushor Minsk 9 1 2 2 11* 14.0

4 Sawicki Konstanty 2002 KKS Warmia Olsztyn 3 6 7 15* 3 19.0

5 Sternicki Cezary 2001 BAZA Mrągowo 1 9* 5 6 8 20.0

6 Brajczewski Filip 2000 UKŻR/MBSW Niegocin 2 7 8 23* 5 22.0

……………………………………………..

8 Rogalska Julia 2002 MBSW/UKŻR Giżycko 7 5 21* 13 7 32.0

11 Gigielewicz Mateusz 2005 BAZA Mrągowo 14 8 9 8 23* 39.0

12 Merkler Mikołaj 2004 BAZA Mrągowo 5 17* 15 10 10 40.0

14 Bochan Kacper 2000 MBSW/UKŻR Giżycko 32* 20 13 7 15 55.0

16 Hebel Juliusz 2003 BAZA Mrągowo 19* 15 14 11 18 58.0

17 Krawczyk Michał 2001 AZS UWM Olsztyn 12 18 16 26* 19 65.0

18 Werpachowski Olaf 2001 AZS UWM Olsztyn 17 21 12 16 22* 66.0

20 Lenski Krzysztof 2002 BAZA Mrągowo 25 26 DNF* 1 17 69.0

22 Linowska Amelia 2003 BAZA Mrągowo 22 13 25 24 32* 84.0

23 Niemira Maja 2002 MBSW/UKŻR Giżycko 29 32* 18 9 29 85.0

24 Chyła Magdalena 2003 Nauticus YC Olsztyn 23 24 29* 27 12 86.0

25 Banach Laura 2004 MKŻ Mikołajki 10 27 24 34* 27 88.0

26 Trajnowicz Tomasz 2003 MBSW/UKŻR Giżycko 28 31* 17 25 21 91.0

28 POL 1375 Gabrysiak Michał 2003 KS AQUA 15 34* 31 28 31 105.0

29 POL 1730 Hlebowicz Aleksander 2004 Nauticus YC Olsztyn 40* 22 27 30 28 107.0

33 Bieniecki Tymon 2003 KS AQUA 37* 29 26 33 33 121.0

34 Przybylak Oliwier 2004 BAZA Mrągowo 34* 30 32 29 30 121.0

35 Dziąba Amelia 2003 MBSW/UKŻR Giżycko 30 33 23 42* 36 122.0

36 Jędrasik Julia 2004 Nauticus YC Olsztyn 24 35 36 37 39* 132.0

37 Skwarek Karolina 2005 AZS UWM Olsztyn 41 47* 45 18 38 142.0

38 Dziąba Konrad 2004 MBSW/UKŻR Giżycko 35 36 38 38* 34 143.0

39 Ciesińska Zofia 2003 BAZA Mrągowo 38 38 37 36 42* 149.0

40 Mazurowski Michał 2004 Nauticus YC Olsztyn 43 37 34 41 45* 155.0

41 Barcikowski Igor 2004 Nauticus YC Olsztyn 45 40 35 39 46* 159.0

42 Dann Stanisław 2004 MBSW/UKŻR Giżycko 36 45 41 47* 43 165.0

43 Kolman Alicja 2003 AZS UWM Olsztyn 39 42 44* 43 41 165.0

44 Werpachowska Martyna 2003 AZS UWM Olsztyn 44 41 43 44* 37 165.0

45 Jastrzębowski Kacper 2003 Nauticus YC Olsztyn DNF* 43 40 40 44 167.0

46 Towiańska Katia 2003 KS AQUA DNF* 46 42 45 40 173.0

47 Wiszniowiecka Aleksandra 2004 MBSW/UKŻR Giżycko 42 44 46 DNF DNF* 182.0

48 Pasiuk Jan 2003 BAZA Mrągowo 46 48* 47 46 47 186.0

49 Bojarowska Jagoda 2004 Nauticus YC Olsztyn DNF DNF DNF DNF DNF* 200.0

Klasa El Bimbo

1 EGON Michalczyk Andrzej Kowal Remigiusz Kusiel Ludwik MZŻN Mrągowo 1 2* 1 2 1 5.0

2 Grażyna Szepaniak Zbigniew Szczepaniak Małgorzata Cieśluk Jan MZŻN Mrągowo 2* 1 2 1 2 5.0

3 Czerwony Wiechowska Liolia Kalski Wiesław Śmiałkowski Franciszek MZŻN Mrągowo 3* 3 3 3 3 12.0

Cadet

1 Nikalaichyk Dziana Minsk Sharubin Leanid 1* 1 1 1 1 4.0

2 Śledzik Bartłomiej BAZA Mrągowo Maciejczyk Julia 2 2 2 2 3* 8.0

3 Dawidczyk Klaudia BAZA Mrągowo Sobótka Agata 4* 4 3 4 2 12.0

4 Butkiewicz Daniel BAZA Mrągowo Komar Cyprian 3 3 4* 3 4 13.0

Klasa 470

1 Zielińska Madeleine AZS UWM Olsztyn Zielińska Nadia 1 1 1 3* 2 5.0

2 Marciniak Antonina Jatczak Mateusz 7* 4 6 1 1 12.0

3 Roszkowski Paweł BAZA Mrągowo Waszkiewicz Bartłomiej 2 3 3 5* 5 13.0

4 Anzel Karolina BAZA Mrągowo Pajączkowski Wojciech 3 2 4 8* 7 16.0

5 Cesarski Kamil BAZA Mrągowo Waszkiewicz Beniamin 5 5 7* 2 6 16.0

6 Osipov Ilya SDJUSHOR Minsk Yladislav Leksakon 4 6* 5 4 3 16.0

420

1 Romaniuk Ewa YKP Gdynia Goralska Katarzyna 4* 2 1 1 1 5.0

2 Wawerek Tomasz JK Kamień Pomorski /FIR Warszawa Banaś Antoni 1 4 3 6* 4 12.0

3 Błażewska Agata Spójnia Warszawa Trautman Katarzyna 2 8* 2 3 5 12.0

4 Bochan Lidia BAZA Mrągowo Korszun Oliwia 3 3 4 1 10* 12.0

5 Olko Grzegorz Spójnia Warszawa Rymkiewicz Stanisław 10* 1 5 4 3 13.0

6 Anzel Monika BAZA Mrągowo Rutkowska Wioletta 11* 6 10 9 2 27.0

……………………………………………………………………………….

10 Jarlińska Emilia MOS SSW Iława Jarlińska Monika 9 14* 11 10 11 32.0

14 Pszczółkowski Konrad NAUTICUS Olsztyn Chabowski Aleksy 16* 11 13 14 17 53.0

29 er

1 Stolarczyk Wojciech BAZA Mrągowo Knorps Damian 3* 1 1 2 1 5.0

2 Mik Martyna BAZA Mrągowo Pętlak Wojciech 1 2 2 DNS* 4 9.0

3 Sołtaniuk Karolina BAZA Mrągowo Patekman Jakub 2 3 OCS* 1 3 9.0

4 Tydleska Aleksandra BAZA Mrągowo Wierznicka Sandra 4 4* 3 3 2 12.0

5 Niemira Oskar YKP Gdynia Chmieliński Mateusz DNF 5 4 DNS DNF* 21.0

Lequipe

1 Obuchowicz Julia AZS UW / WTW Warszawa Musiał Agnieszka 1* 1 1 1 1 4.0

2 Popielarczyk Alicja NAUTICUS Olsztyn Ziarko Alicja 2 2 4* 2 4 10.0

3 Koperska Emilia BAZA Mrągowo Kociubska Nikola 3* 3 2 3 3 11.0

4 Kamiński Kacper NAUTICUS Olsztyn Machura Piotr 5 6 3 4 7* 18.0

5 Jędrasik Jan NAUTICUS Olsztyn Ostrowski Mateusz OCS* 4 5 OSC 2 20.0

6 Szewczyk Denis BAZA Mrągowo Tydelski Krzysztof 4 5 6 OSC* 6 21.0

……………………………………………………………………………….

7 Kowalewska Karolina BAZA Mrągowo Bartkiewicz Dominika 6 7 DNF* 5 5 32.0

8 Majbutowicz Julia BAZA Mrągowo Kurbiedź Aleksandra 7 8 DNF OSC* DNF 33.0

Laser Radial

1 Rosłoń Jakub UKS FIR Warszawa 1 2 2* 1 1 5.0

2 Juchniewicz Magdalena AZS UWM Olsztyn 3 3 1 3 4* 10.0

3 Daniszewska Paulina MBSW/UKŻ Giżycko 4 1 5* 4 2 11.0

4 Pietrzak Michał AZS UWM Olsztyn 2 4 3 2 5* 11.0

5 Kozińska Anna KS Spójnia – Halls Team 5 5 4 5* 3 17.0

6 Leszko Mateusz BAZA Mrągowo 6* 6 6 6 6 24.0

Laser 4,7

1 Dziahel Maksim Duss „Grodno Azot” 2 1 3* 3 2 8.0

2 Juskevicius Domantas Bangputys Kowno 4 5* 1 4 1 10.0

3 Daniszewska Magda MBSW/UKŻ Giżycko 1 3 OCS* 2 4 10.0

4 Bak Anna AZS UWM Olsztyn 3 7* 2 1 6 12.0

5 Błażejczyk Rafał AZS UWM Olsztyn 6 2 4 10* 9 21.0

6 Bambalin Ivan Sdjushor Minsk 5 9 6 13* 3 23.0

…………………………………………………………………………………

7 Gutkowska Iga AZS UWM Olsztyn 12* 4 5 8 11 28.0

8 Dąbrowska Gabriela AZS UWM Olsztyn 8 6 10 5 12* 29.0

9 Gubin Wiktoria MBSW/UKŻ Giżycko 7 10 8 12* 5 30.0

10 Niezbecki Bruno MBSW/UKŻ Giżycko 9 12* 9 7 8 33.0

11 Dąbrowski Piotr MBSW/UKŻ Giżycko 10 11 11* 6 7 34.0

12 Strupiński Michał MBSW/UKŻ Giżycko 14* 8 7 9 10 34.0

13 Kamiński Jakub BAZA Mrągowo 13 13 12 11 13* 49.0

14 Cagara Łukasz BAZA Mrągowo 11 14 13 14 DNF* 52.0

15 Świąć Karol BAZA Mrągowo 15 15 14 15 DNF* 59.0

Laser Masters

1 Berezowski Konrad KS Spójnia Warszwa 5 1 5* 2 1 9.0

2 Lubak Dariusz BAZA Mrągowo 2 2 3 3 4* 10.0

3 Wionczek Wojciech KŻ Fala Brzeg 6* 3 4 1 3 11.0

4 Rybiszewski Maciej Horn Brzeg 3 4 2 4* 2 11.0

5 Wionczek Grzegorz KŻ Fala Brzeg 1 5* 1 5 5 12.0

6 Pieczko Grzegorz BAZA Mrągowo 4 7 6 6 DNF* 23.0

BIC TECHNO 7,8

1 Grochowski Matuesz SKŻ Ergo Heastia Sopot 1 4* 1 1 2 1 1 7.0

2 Chojnicki Patryk KS „Baza Mrągowo” 3 2 4 6* 1 3 2 15.0

3 Mańkucki Miki GKŻ 2 1 3 9* 5 2 3 16.0

4 Skórzewska Patrycja UJKS „Szturwał” Kalisz 4 6 5 2 3 5 8* 25.0

5 Zych Michał SKŻ Ergo Heastia Sopot 10 8 2 4 4 4 OCS* 32.0

6 Gulczyński Jakub UJKS „Szturwał” Kalisz 8 3 6 10* 6 10 4 37.0

……………………………………………………

8 Majewska Magda KS „Baza Mrągowo” 7 12* 12 11 9 8 10 57.0

12 Kozioł Patrycja KS „Baza Mrągowo” OCS* 5 8 12 17 21 9 72.0

21 Warzocha Michał MBSW/UKŻR Giżycko 16 20 21 22* 16 19 12 104.0

23 Siudakiewicz Hubert KS „Baza Mrągowo” 22 DNF* DNF DNF DNF DNF DNF 196.0

BIC TECHNO 6,8

1 Sulkowska Lidia UKS Hals Sopot 1 1 2* 1 2 1 1 7.0

2 Sykuła Kuba UKS Hals Sopot 2 2 3 3 4 2 DNF* 16.0

3 Zalewski Maciej KS „Baza Mrągowo” 5 3 1 2 5 11* 2 18.0

4 Pawłowski Kajetan AZS Poznań 4 5 5 4 1 4 7 23.0

5 Pawłowski Bartek UKS Hals Sopot 6 4 4 7* 3 3 4 24.0

6 Przychodeń Aleksander UKS Hals Sopot 3 6 12 6 6 5 OSC 38.0

…………………………………………….

12 Przybylak Bartosz KS „Baza Mrągowo” 15* 11 11 10 14 6 DNF* 66.0

14 Larenta Maciej KS „Baza Mrągowo” 16 7 16 14 OCS* 14 DNF 71.0

UKS

1 Polak Michał GKŻ 1 1 1 4* 1 1 2 7.0

2 Lewiński Dominik GKŻ 2 4* 2 1 3 4 3 15.0

3 Wyrostek Adrian KS „Baza Mrągowo” 3 6 5 OCS* 2 2 1 19.0

4 Żarnowski Krzysztof GKŻ 4 2 4 2 9* 3 4 19.0

5 Szydlik Mateusz KS „Baza Mrągowo” 5 5 9 OCS* 4 6 5 34.0

6 Lis Michał KS „Baza Mrągowo” 8 3 6 3 6 9* 9 35.0

……………………………………………………………………….

7 Wyrostek Krystian KS „Baza Mrągowo” 6 7* 7 6 5 7 6 37.0

9 Litwinek Dawid KS „Baza Mrągowo” 7 9* 8 7 7 5 7 41.0

RS:X

1 Brzozowski Arkadiusz KS „Baza Mrągowo” 1* 1 1 1 1 1 1 6.0

2 Sarol Piotr GKŻ 2 2 2 2 3* 2 2 12.0

3 Samoraj Wiktor KS „Baza Mrągowo” 3 4 3 5* 2 3 5 20.0

4 Szablińska Klaudia KS „Baza Mrągowo” 8 8 8* 6 4 4 3 26.0

5 Gozłowski Seba GKŻ 4 3 5 3 7 8 DNF* 30.0

6 Ziemkiewicz Zuza GKŻ 5 5 4 7* 6 6 6 32.0

……………………………………………………………..

7 Makowczenko Monika KS „Baza Mrągowo” 9 9 9* 4 5 5 4 36.0

8 Daraż Dominik MBSW/UKŻR Giżycko 6 10 6 9 DNF* 7 8 46.0

9 Kondracka Klaudia KS „Baza Mrągowo” 7 6 7 10* 9 10 7 46.0

10 Nowicka Martyna MBSW/UKŻR Giżycko 10 7 10 8 8 9 DNF* 52.0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x