Mistrzostwa Berlina w klasie Finn 2012 – Nowe wyzwanie Jakuba Marciniaka

W miniony weekend (3-4 listopada) odbyły się Mistrzostwa Berlina w klasie Finn. Oprócz silnej reprezentacji Niemiec w imprezie wystartowało sześciu zawodników z Polski, którzy zdominowali regaty, bowiem wygrał je Miłosz Wojewski przed Tomaszem Kośmickim, czwarty były Łukasz Lesiński. W imprezie jako finnista zadebiutował Jakub Marciniak z MOS SSW Iława, który zajął doskonale dziewiąte miejsce w gronie prawie 40 zawodników. Biorąc pod uwagę dobry poziom prezentowany przez niemieckich zawodników występ znakomity. W każdym razie trener kadry mrągowian Andrzej Piasecki był z jego postawy bardzo zadowolony.

 

– Kuba startował ostatnio w klasie Laser, gdzie zdobywał w kraju medale, jest przecież aktualnym Młodzieżowym Mistrzem Polski – mówi selekcjoner reprezentacji. Zaproponowałem mu „przesiadkę” na Finna, bo ma ku temu znakomite predyspozycje. Jest silny fizycznie, jeśli jeszcze nabierze trochę masy – może odnosić w nowej dla siebie klasie sukcesy. Zresztą debiut w Berlinie wypadł naprawdę bardzo obiecująco. Kuba Marciniak w jednym z wyścigów nawet prowadził po kursie pod wiatr, potem stracił przodownictwo, ale oczywiście to zrozumiałe, bo musi nauczyć się pływać na Finnie. Wiążę z nim duże nadzieje, powinien być niebawem silnym punktem wyrównanej grupy. W tym gronie, przy ciągłej rywalizacji postępy są szybkie. Myślę, że jeszcze zdoła coś osiągnąć w imprezach mistrzowskich juniorów.

W regatach zabrakło Piotra Kuli – najlepszego naszego zawodnika – olimpijczyka z Weymouth. Było to celowe pociągnięcie, by dać mu odpocząć po trudach sezonu. Poza tym nie chciałem by znów zdominował grupę, tym samym inni mogli się wykazać i jak widać z okazji skwapliwie skorzystali.

W najbliższy weekend planuję konsultację w Górkach Zachodnich. Pracujemy bardzo ciężko by nadrobić stracony czas, mam nadzieję, że przyniesie to efekty.

{AdmirorGallery}jeremi7{/AdmirorGallery}

Fot. jeremi zimny www.pol22.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x