Mistrzostwa Województwa (Optimst, L’Equipe, Laser) Olsztyn 2021 – Giżycko i gospodarze w ofensywie

Fot. nauticus yc olsztyn facebook
W dniach 3/5 września w Olsztynie odbyły się regaty Nauticus Cup (Laser 4.7 i laser Radial), a przy okazji rozegrano Mistrzostwa Województwa w klasie Optimist A i B oraz L'Equipe. W najliczniejszym gronie rywalizowali optimistkarze. W grupie A tytuły zdobyli Weronika Grala (Giżycka Grupa Regatowa) i Tomasz Pakulski (Nauticus YC Olsztyn), natomiast w grupie B Antonina Dziekańska i Miłosz Ciechanowicz (oboje Giżycka Grupa Regatowa). W grupie U9 najlepsi to Helena Fursewicz (Giżycka Grupa Regatowa) i Kajetan Bujalski (Nauticus YC Olsztyn)

W klasie L’Equipe złote medale wywalczyli Antoni Kuźmiński i Hanna/Kuliś (Baza Mrągowo), w klasie Laser 4.7 tytuł wywalczył Jakub Rusiniak (Nauticus YC Olsztyn), a w klasie Laser Radial: Bartosz Andrzejczak (Nauticus YC Olsztyn) i Maja Szwejk (Giżycka Grupa Regatowa).

Optimist A

1 Tomasz Pakulski 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 1 7,0 1 3 3

2 Weronika Grala 11 Giżycka Grupa Regatowa 1 8,0 5 2 1

3 Mikołaj Głąb 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 2 11,0 2 4 5

4 Filip Rostek 15 Nauticus Yacht Club Olsztyn 3 13,0 4 5 4

5 Maciej Szawkowski 13 KS Baza Mrągowo 4 14,0 11 1 2

6 Wit Dmuchowski 12 SSW MOS Iława 5 20,0 6 6 8

7 Maja Horoszkiewicz 13 Giżycka Grupa Regatowa 2 22,0 3 13 6

8 Oliwia Kaczyńska 13 KS Baza Mrągowo 3 27,0 9 11 7

9 Eryk Majewski 13 Klub Sportowy Baza Mrągowo 6 27,0 10 7 10

10 Zuzanna Liedtke 13 SSW MOS Iława 4 38,0 13 8 17

11 Alicja Żuber 15 Nauticus Yacht Club Olsztyn 5 38,0 8 14 16

12 Aleksandra Zybert 14 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 39,0 7 23 9

13 Mikołaj Bujalski 15 Nauticus Yacht Club Olsztyn 7 40,0 19 10 11

14 Marcin Krawczyk 14 Nauticus Yacht Club Olsztyn 8 41,0 17 9 15

15 Piotr Kostrzewa 13 Giżycka Grupa Regatowa 9 41,0 12 15 14

16 Adam Szalewicz 13 Giżycka Grupa Regatowa 10 43,0 18 12 13

17 Mikołaj Czałbowski 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 11 44,0 14 18 12

18 Karol Kostrzewa 13 Giżycka Grupa Regatowa 12 53,0 15 17 21

19 Łukasz Zaleski 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 13 58,0 16 20 22

20 Adrianna Komosińska 12 SSW MOS IŁAWA 7 59,0 20 19 20

21 Aleksander Zajączkowski 12 Giżycka Grupa Regatowa 14 60,0 21 21 18

22 Igor Murach 12 KS Baza Mrągowo 15 63,0 24 16 23

23 Matylda Rodziewicz 12 KS Baza Mrągowo 8 64,0 23 22 19

24 Zofia Dembowska 12 KS Baza Mrągowo 9 70,0 22 24 24

25 Mateusz Kozłowski 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 16 78,0 dnc dnc dnc

Medaliści

Dziewczęta

1. Weronika Grala Giżycka Grupa Regatowa

2. Maja Horoszkiewicz Giżycka Grupa Regatowa

3. Oliwia Kaczyńska KS Baza Mrągowo

Chłopcy

1. Tomasz Pakulski Nauticus Yacht Club Olsztyn

2. Mikołaj Głąb Nauticus Yacht Club Olsztyn

3. Filip Rostek Nauticus Yacht Club Olsztyn

 

Fot. Giżycka Grupa Regatowa

Optmist B

1 Miłosz Ciechanowicz 11 Giżycka Grupa Regatowa 1 9,0 1 2 6

2 Antonina Dziekańska 10 Giżycka Grupa Regatowa 1 11,0 6 4 1

3 Julia Agnieszczak 11 SSW MOS Iława 2 11,0 4 5 2

4 Piotr Sołtysiak 11 CHKŻ Chojnice 2 12,0 7 1 4

5 Adam Pakulski 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 3 15,0 3 7 5

6 Natan Dziedziak 11 SSW MOS Iława 4 19,0 2 3 14

7 Julia Stawicka 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 3 23,0 5 15 3

8 Mateusz Walczak 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 5 33,0 11 12 10

9 Jakub Dębiński 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 34,0 12 10 12

10 Pascal Kuźmicki 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 7 35,0 21 6 8

11 Lidia Jastrzębska 12 OKŻ Olsztyn 4 38,0 9 14 15

12 Jan Wilk 11 SSW MOS Iława 8 41,0 25 9 7

13 Robert Martyn 11 OKŻ Olsztyn 9 44,0 13 20 11

14 Lena Rybicka 11 OKŻ Olsztyn 5 46,0 8 13 25

15 Michał Musielak 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 10 53,0 14 17 22

16 Jakub Nakonieczny 12 OKŻ Olsztyn 11 58,0 17 21 20

17 Gabriela Kiewisz 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 60,0 19 11 30

18 Aleksander Nadolski 10 SSW MOS Iława 12 63,0 10 32 SCP (21)

19 Aleksandra Skura 12 OKŻ Olsztyn 7 65,0 15 27 23

20 Agata Kowalska 11 SSW MOS Iława 8 67,0 28 23 16

21 Mikołaj Zmitrowicz 13 OKŻ Olsztyn 13 67,0 20 18 29

22 Zofia Kuszewska 11 Giżycka Grupa Regatowa 9 68,0 30 25 13

23 Maja Wiszniewska 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 10 69,0 26 16 27

24 Helena Fursewicz 9 Giżycka Grupa Regatowa 11 69,0 18 34 17

25 Kajetan Bujalski 9 Nauticus Yacht Club Olsztyn 14 72,0 33 8 31

26 Aleksandra Szuba 11 OKŻ Olsztyn 12 72,0 22 22 28

27 Antoni Żabiński 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 15 75,0 27 29 19

28 Marceli Grądzki 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn 16 77,0 29 24 24

29 Anna Wasielewska 12 SSW MOS Iława 13 78,0 dnc 19 18

30 Barbara Maruszczak 9 Nauticus Yacht Club Olsztyn 14 82,0 16 33 33

31 Krzysztof Szkudlarek 11 Giżycka Grupa Regatowa 17 84,0 24 28 32

32 Franciszek Fuk 10 Giżycka Grupa Regatowa 18 88,0 32 30 26

33 Franciszek Klusek 11 SSW MOS Iława 19 90,0 23 26 dnc

34 Katarzyna Liedtke 9 SSW MOS Iława 15 92,0 31 40 21

35 Paweł Julian Zabielski 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn 20 106,0 34 31 ufd

36 Zuzanna Kolasińska 10 SSW MOS Iława 16 107,0 35 35 37

37 Marek Nesterowicz 12 OKŻ Olsztyn 21 107,0 36 36 35

38 Franciszek Kowal 12 Giżycka Grupa Regatowa 22 108,0 37 37 34

39 Martyna Dolecka 11 SSW MOS Iława 17 116,0 dnc 39 36

40 Piotr Szkamelski 8 SSW MOS Iława 23 120,0 dnc 38 dnc

Medaliści

Dziewczęta

1. Antonina Dziekańska Giżycka Grupa Regatowa

2. Julia Agnieszczak SW MOS Iława

3. Julia Sawicka Nauticus Yacht Club Olsztyn

Chłopcy

1. Miłosz Ciechanowicz Giżycka Grupa Regatowa

2. Piotr Sołtysiak CHKŻ Chojnice

3. Adam Pakulski Nauticus Yacht Club Olsztyn

L’Equipe

1 Antoni Kuźmiński Hanna/Kuliś Baza Mrągowo 3,0 1 1 1 (2)

2 Bartosz Wojciechowski/Wiktor Gulbinowicz OKŻ Olsztyn 9,0 2 2 (6) 5

3 Bartosz Kozioł Jędrzej/Grabysa Nauticus YC Olsztyn 10,0 4 (dnf) 5 1

4 Marta Juńczyk/Antoni Muszyński Nauticus YC Olsztyn 10,0 (6) 3 3 4

5 Stanisław Kot /Marcel Masiewicz OKŻ Olsztyn 14,0 3 (7) 4 7

6 Aleksander Kolman/Mateusz Budzisz Nauticus YC Olsztyn 16,0 (9) 6 2 8

7 Wojciech Markwart/Wiktor Miałkowski Nauticus YC Olsztyn 16,0 5 4 7 (9)

8 Jakub Jabłoński/Bartosz Dobrenko Klub Sportowy Baza 18,0 7 5 (8) 6

9 Daniel Łachacz/Zuzanna Maliniewicz Sportowy Baza Mrągowo 20,0 8 (dnf) 9 3

10 Adam Warno/Jakub Aranin Baza Mragowo 30,0 10 (dnf) 10 10

11 Dominika Godlewska/Inga Skuratko OKŻ Olsztyn 36,0 (dnc) dnc dnc dnc

Laser 4.7

1 Jakub Rusiniak 2007 M Nauticus YC Olsztyn 3* 1 1 1 3.00

2 Maciej Dudek 2008 M Nauticus YC Olsztyn 1 3* 3 2 6.00

3 Maksymilian Luto 2008 M Nauticus YC Olsztyn 2 2 2 3* 6.00

Laser Radial

1 Bartosz Andrzejak 2004 M Nauticus YC Olsztyn 1 2* 1 1 3.00

2 Tymoteusz Wysocki 2005 M Nauticus YC Olsztyn 2 1 5* 3 6.00

3 Szymon Maruszczak 2005 M Nauticus YCOlsztyn 5* 3 4 2 9.00

4(1) Maja Szwejk 2007 K Giżycka Grupa Regatowa 4 6* 2 4 10.00

5 Igor Barcikowski 2004 M Nauticus YC Olsztyn 3 4 DNF – 14.00

6(2) Marta Chomik 1995 K UKŻ Wiking Toruń 6 5 3 – 14.00

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko iława Mrągowo Olsztyn sport młodzieżowy Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x