Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie – Przed Sarą trudne zadanie

Za nami dwa dni regat żeglarskich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze. Naszą jedyną reprezentantką w tej imprezie jest Sara Piasecka z Bazy Mrągowo, która na razie znajduje się w Polowie stawki, dokładnie na 16 miejscu. W żeglarstwie trudno wszystko przewidzieć do końca, ale wydawało się, że mrągowianka po I dniu łapie właściwy kurs i szybko przesunie się w klasyfikacji. Tymczasem w środę zajęła 8 i 13 miejsce, co dało nieznaczny awans, ale… Właśnie rywalki pływają szybciej i o medal będzie trudno

Pocieszające jest to, że stawka jest bardzo wyrównana. Jedynie Austriaczka Lara Vladau, przewodząca w klasyfikacji ,dość wyraźnie wysunęła się na czoło, dwa wyścigi wygrywając i mieszcząc się zawsze w czołowej dziesiątce. Trochę martwi fakt, że w środę Sara Piasecka nie błysnęła jakąś szczególną formą, ale trzeba być cierpliwym w programie jest przecież aż 16 wyścigów. Nie możemy też zapominać, że mrągowianka nie jest zdrowa jak ryba, ma dolegliwości, z którymi boryka się od wielu tygodni, a udział w regatach olimpijskich przesunął w czasie zabieg operacyjny. To nie są wymówki, lecz realna ocena sytuacji. Mimo wszystko Sarę na pewno stać na dobry rezultat. Znając jej ambicję, na pewno nie podda się bez walki.

Klasyfikacja po 4 wyścigach:

1 Lara Vladau (Austria) 5 1 9 1 16.0
2 Constanze Stolz (Niemcy) 1 2 2 18 23.0
3 Coline Carlsen (Dania) 7 9 1 13 30.0
4 Alexandra Rayroux (Szwajcaria) 3 3 17 9 32.0
5 Claudia Mozzaferro (Brazylia) 21 6 3 3 33.0
6 Afendy Mohd (Malezja) 4 11 18 4 37.0
…………………………………
16 Sara Piasecka (Polska, Baza Mrągowo) DNQ 4 13 8 58.0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x