MP w klasach olimpijskich 2012 – Piotr Kula mistrzem -, w sumie 6 seniorskich medali

W Górkach Zachodnich zakończyły się Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich.  W trudnych warunkach reprezentanci Warmii i mazur zdobyli sześc seniorskich medali. Złoty wywalczyl w klasie Finn olimpijczyk Piotr Kula (BTŻ Biskupiec), srebrny: Tomasz Janyszewski i Jacek Nowak  (AZS UWM Olsztyn) w klasie 49 er, a brązowe: Rafał Szukiel (AKS OSW Olsztyn) w Finnie, Patryk Piasecki (AKS OSW) w kl. Laser, siostry Zielińskie (AZS UWM) w 470 kobiet oraz Jakub Antolak i Wiktor Czałbowski (Baza) w 470 mężczyzn. Było wiele medali w Młodzieżowych MP, najcenniejszy złoty w Laserze zdobył Jakub Marciniak (MOS Iława)

 

Wyniki końcowe MP

470 kobiety po 9 wyścigach

Seniorki

1. Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar (Sejk Pogoń Szczecin/AZS AWFiS Gdańsk) 29

2. Julia Rokosz/Karolina Kowalewska (Spójnia Warszawa) 60

3. Madeleine Zielińska/Nadia Zielińska (AZS UWM Olsztyn) 100

…………………………..

5 KALINOWSKA JUSTYNA 1993, JACKOWSKA MARTA 1992, MKS DWÓJKA W-WA / KS BAZA MRĄG 127,0

8 PIASECKA SARA 1994, SOŁTANIUK KAROLINA 1997, BAZA MRĄGOWO 148,0

Kategoria młodzieżowa

1 ROKOSZ JULIA 1993, KOWALEWSKA KAROLINA 1993, KS SPOJNIA W-WA 60,0

2 BARTOSIEWICZ EWA 1994, RESZKA JAGODA 1994, KS SPÓJNIA W-WA / YKP WWA 96,0

 3 KALINOWSKA JUSTYNA 1993, JACKOWSKA MARTA 1992, MKS DWÓJKA W-WA / KS BAZA MRĄG 127,0

…………………………………….

6 PIASECKA SARA 1994, SOŁTANIUK KAROLINA 1997, BAZA MRĄGOWO 148,0

470 mężczyzn po 9 wyścigach

Seniorzy

1. Piotr Ogrodnik/Piotr Choroba (Horn Kraków) 22

2. Karol Jączkowski/Artur Baranowski (Marina Łeba) 25

3. Jakub Antoniak/Wiktor Czałbowski (Baza Mrągowo) 35

………………………..

4 SUROWIEC JAKUB 1993, GONTARZ MARCIN 1994, AZS AWFIS GDAŃSK / BAZA MRĄGOWO 65,0

6 CESARSKI KAMIL 1996, WASZKIEWICZ BENIAMIN 1997, KS BAZA MRĄGOWO 101,0

12 ROSZKOWSKI PAWEŁ 1997, KALINOWSKI MAREK 1994, BAZA MRĄGOWO 127,0

Kategoria młodzieżowa

1. Piotr Ogrodnik/Piotr Choroba (Horn Kraków) 22

2. Jakub Antoniak/Wiktor Czałbowski (Baza Mrągowo) 35

3. Jakub Surowiec/Marcin Gontarz (AZS AWFiS/Baza) 65

………………………………………..

5 CESARSKI KAMIL 1996, WASZKIEWICZ BENIAMIN 1997, KS BAZA MRĄGOWO 101,0

11 ROSZKOWSKI PAWEŁ 1997, KALINOWSKI MAREK 1994, BAZA MRĄGOWO 127,0

Finn po 9 wyścigach

Seniorzy

1. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) 11

2. Tomasz Kośmicki (WKŻ Wolsztyn) 24

3. Rafał Szukiel (AKS OSW Olsztyn) 26

Laser po 9 wyścigach

Seniorzy

1. Maciej Grabowski (Stal Gdynia) 28

2. Kacper Ziemiński (Sejk Pogoń) 30

3. Patryk Piasecki (AKS OSW Olsztyn) 34

…………………………

6 MARCINIAK JAKUB, 1992, MOS IŁAWA 41,0

12 PIETRUSZEWSKI DAMIAN, 1993, MOS SSW IŁAWA 79,0

 19 PIETRZAK MICHAŁ, 1995, AZS UWM OLSZTYN 160,0

Kategoria młodzieżowa

1. Jakub Marciniak (MOS Iława) 41

2. Aleksander Arian (Cyfrowy Polsat Rzeszów) 53

3. Filip Kobielski (AZS UW Warszawa) 56

………………………………..

7 PIETRUSZEWSKI DAMIAN, 1993, MOS SSW IŁAWA 79,0

 13 PIETRZAK MICHAŁ, 1995, AZS UWM OLSZTYN 160,0

RS:X kobiet po 9 wyścigach

Seniorki

1. Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) 41

2. Kamila Smektała (YKP Warszawa) 45

3. Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia) 50

………………………………….

6 DMUCHOWSKA BARBARA, 1994, KS BAZA MRĄGOWO 78,0

9 LIS PATRYCJA, 1996, KS BAZA MRĄGOWO 96,0

14 SZABLIŃSKA KLAUDIA, 1996, KS BAZAMRĄGOWO 134,0

Kategoria młodzieżowa

1. Kamila Smektała (YKP Warszawa) 45

2. Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin) 68

3. Natalia Wójcik (SKŻ Ergo Hestia) 69

………………………..

4 DMUCHOWSKA BARBARA, 1994, KS BAZA MRĄGOWO 78,0

 7 LIS PATRYCJA, 1996, KS BAZA MRĄGOWO 96,0

 12 SZABLIŃSKA KLAUDIA, 1996, KS BAZA MRĄGOWO 134,0

RS:X mężczyzn po 9 wyścigach

Seniorzy

1. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia) 22

2. Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia) 39

3. Michał Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk) 50

…………………………….

7 BRZOZOWSKI ARKADIUSZ, 1993, KS BAZA MRĄGOWO 67,0

 15 BEDNARCZYK FABIAN, 1994, KS BAZA MRĄGOWO 97,0

 16 SIEWIERSKI MAKSYMILIAN, KS BAZA MRĄGOWO 99,0

 Kategoria młodzieżowa

1. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia) 22

2. Piotr Nowicki (SKŻ Ergo Hestia) 52

3. Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia) 65

………………………………

4 BRZOZOWSKI ARKADIUSZ, 1993, KS BAZA MRĄGOWO 67,0

 11 BEDNARCZYK FABIAN, 1994, KS BAZA MRĄGOWO 97,0

 12 SIEWIERSKI MAKSYMILIAN, KS BAZA MRĄGOWO 99,0

Laser Radial po 9 wyścigach

Seniorki

1. Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa) 12

2. Natalia Szymczyk (Arka Gdynia) 17

3. Paulina Czubachowska (Zatoka Puck) 17

………………….

4 BARWIŃSKA AGATA, 1995, MOS SSW IŁAWA 30,0

9 MAZUR IZABELA, 1993, MOS IŁAWA 74,0

14 JUCHNIEWICZ MAGDALENA, 1995, AZS UWM OLSZTYN 97,0

 16 183128 JASIEWICZ KARINA, 1996, AZS UWM OLSZTYN 134,0

 17 190905 MALINOWSKA AGNIESZKA, 1995, MOS SSW IŁAWA 146,0

Kategoria młodzieżowa

1. Paulina Czubachowska (Zatoka Puck) 17

2. Agata Barwińska (MOS SSW Iława) 30

3. Anna Brzozowska (KS CŻ Szczecin) 40

………………………………………………

7 MAZUR IZABELA, 1993, MOS IŁAWA 74,0

12 JUCHNIEWICZ MAGDALENA, 1995, AZS UWM OLSZTYN 97,0

 14 JASIEWICZ KARINA, 1996, AZS UWM OLSZTYN 134,0

 15 MALINOWSKA AGNIESZKA, 1995, MOS SSW IŁAWA 146,0

49er po 11 wyścigach

Seniorzy

1. Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) 14

2. Tomasz Januszewski/Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) 19

3. Marcin Czajkowski/Marcin Rymer (YKP Gdynia) 24

 Fot. igrzyska.pl

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x