MP w klasach olimpijskich – P. Kula – złoto, P. Piasecki – srebro

W Górkach Zachodnich zakończyły się  Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich. W ostatnim dniu możliwości potwierdził Piotr Kula, (BTŻ Biskupiec) który zachował miano niepokonanego i w pięknym stylu sięgnął po złoto (sprawy rodzinne zatrzymały Rafała Szukiela)  Drugi z naszych kandydatów do podium Patryk Piasecki (AKS OSW Olsztyn) w klasie Laser utrzymał drugie miejsce i został wicemistrzem Polski. Siostry Zielińskie (AZS UWM) zdobyły brąz w klasie 470 kobiet, a załoga: Antoniak-Gontarz (Baza Mtągowo) wywalczyła srebro w grupie młodzieżowej klasy 470.

 

Wyniki końcowe

Finn

1 KULA PIOTR, 1987, BTŻ BISKUPIEC 10,0 (1) 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

2 DUMARA JAKUB, 1986, SEJK POGOŃ SZCZECIN 26,0 3 4 3 3 2 2 2 2 2 3 (11)

3 GUSENKO ANDRII, 1988, OSHVSM 28,0 2 2 2 2 5 3 3 3 4 2 (10)

4 WOJEWSKI MIŁOSZ, 1991, SEJK POGOŃ SZCZECIN 39,0 5 3 4 4 4 4 4 (6) 3 5 3

5 KOŚMICKI TOMASZ, 1986, WKŻ WOLSZTYN 47,0 4 (7) 6 7 3 5 5 4 5 6 2

6 LESINSKI ŁUKASZ, 1984, AZS POZNAŃ 57,0 6 6 (8) 5 6 6 7 5 7 4 5

 

Laser Standard

1 POROŻYŃSKI KAROL, 1984, SEJK POGOŃ SZCZECIN 30,0 1 (8) 5 7 4 1 1 1 1 3 3

2 PIASECKI PATRYK, 1986, AKS OSW OLSZTYN 38,0 (10) 1 2 2 9 4 5 3 2 2 4

3 ZIEMIŃSKI KACPER, 1990, SEJK POGOŃ SZCZECIN 39,0 2 5 4 5 6 3 2 4 6 (7) 1

4 GRABOWSKI MACIEJ, 1978, YK STAL GDYNIA 42,0 3 6 3 1 2 (8) 7 2 8 6 2

5 RUDAWSKI MARCIN, 1981, AZS UW W-WA 54,0 7 (11) 1 3 5 5 3 7 3 4 8

6 KOBIELSKI FILIP, 1992, AZS UW WARSZAWA 74,0 4 10 (12) 10 1 7 4 6 7 5 10  

…………………………………………………………………

15 MARCINIAK JAKUB, 1992, MOS IŁAWA 138,0 14 (ocs) 9 14 7 17 14 15 4 ocs dnc (7)

17  PIETRUSZEWSKI DAMIAN, MOS IŁAWA 159,0 20 16 20 20 (21) 19 13 17 16 11 7 (9)

20 TKACZYK MARCIN, 1993, MOS IŁAWA 181,0 19 (dnf) 18 22 18 21 18 19 19 21 6 (10)

Laser Radial

1 DEBERNY KATARZYNA, 1980, AZS UW KREDYT BANK 12,0 (1) 1 1 1 1 1 1 1 1 2

2 WEINZIEHER ANNA, 1990, KS SPOJNIA W-WA 34,0 2 3 2 2 (4) 3 2 4 2 7

3 SZYMCZYK NATALIA, 1985, MKŻ ARKA GDYNIA 36,0 3 (5) 4 4 2 2 3 3 3 6

4 CZUBACHOWSKA PAULINA, 1993, KS ZATOKA PUCK 47,0 4 4 7 3 6 7 (8) 2 8 3 2

5 MAKOWSKA EWA, 1990, AZS UW WARSZAWA 55,0 6 9 3 5 7 (11) 5 7 5 4

6 MAKSYMIUK JOANNA, 1991, AZS UW WARSZAWA 61,0 7 2 6 8 5 (dnf) 9 5 9 5  

………………………………………………………………………………………….

7 BARWIŃSKA PAULINA, 1993, MOS IŁAWA 62,0 5 7 5 6 3 4 4 (ocs) 12 8 (5)

9 BARWIŃSKA AGATA, 1995, MOS SSW IŁAWA 78,0 (10) 10 8 9 8 5 6 6 4 ocs (7)

12 MAZUR IZABELA, 1993, MOS IŁAWA 96,0 12 12 11 (15) 11 9 13 13 11 4 (9)

16 MALINOWSKA AGNIESZKA, 1995, MOS SSW IŁAWA 123,0 16 14 13 16 (17) 17 15 11 15 6 (13)

470 (open)

1 OGRODNIK PIOTR 1991, CHOROBA PAWEŁ 1991, UKŻ HORN KRAKÓW/ KS SPÓJNIA W-WA 20,0 1 2 5 2 1 2 2 1 2 2 (14)

2 SKRZYPULEC AGNIESZKA 1989, OGAR JOLANTA 1982, SEJK POGOŃ/ASZ AWFiS GDANSK 31,0 (6) 1 4 4 3 5 5 3 1 1 4

3 SZCZESNA EWA 1994, GLISZCZYŃSKA IRMINA 1992, CHKŻ CHOJNICE 39,0 2 (7) 3 1 6 1 6 6 3 5 6 2

4 ANTONIAK JAKUB 1991, GONTARZ WOJCIECH 1991, KS BAZA BRĄGOWO 47,0 7 4 7 5 4 4 4 2 4 6 (16) (2)

5 FLOREK FILIP 1994, SZPUŁA ROBERT 1993, CHKŻ CHOJNICE 53,0 4 10 1 6 8 6 1 7 7 (13) 3  

6 470 5 WYSOCKI MICHAŁ 1985, WYSOCKI PAWEŁ 1990, AZS AWFiS GDAŃSK 53,0 3 3 2 3 (dnf) 3 3 dnc 6 8 2

…………………………………………………………………… 

9 ZIELIŃSKA MADELEINE 1989, ZIELIŃSKA NADIA 1989, AZS UWM OLSZTYN 94,0 10 5 (11) 9 10 9 11 10 10 11 9 (3)

14 GENCZA DAMIAN 1993, ADAMSKI ADAM 1993, BAZA MRĄGOWO 131,0 16 14 13 15 13 11 9 13 (ocs) 15 12 (7)

470 (kobiety)

1 SKRZYPULEC AGNIESZKA 1989, OGAR JOLANTA 1982, SEJK POGOŃ/ASZ AWFiS GDANSK 31,0 (6) 1 4 4 3 5 5 3 1 1 4

2 SZCZESNA EWA 1994, GLISZCZYŃSKA IRMINA 1992, CHKŻ CHOJNICE 39,0 2 (7) 3 1 6 1 6 6 3 5 6

3 ZIELIŃSKA MADELEINE 1989, ZIELIŃSKA NADIA 1989, AZS UWM OLSZTYN 94,0 10 5 (11) 9 10 9 11 10 10 11 9

5 BARTOSIEWICZ EWA 1994, OSTROWSKA KATARZYNA 1994, KS SPÓJNIA W-WA 104,0 9 (ocs) 17 13 12 10 10 9 8 9 7

6 ROKOSZ JULIA 1993, SZOPIŃSKA JULIA 1994, KS SPÓJNIA W-WA 107,0 12 11 10 11 11 (13) 13 12 12 10 5

RS:X (mężczyźni)

1 MYSZKA PIOTR, 1981, AZS AWFiS GDAŃSK 14,0 (1) 1 1 1 1 1 1 1 1 3

2 MIARCZYŃSKI PRZEMYSŁAW, 1979, SKŻ HESTIA SOPOT 26,0 2 2 2 2 2 2 2 2 (dnf) 5

3 MAJEWSKI MICHAŁ, 1986, YKP WARSZAWA 38,0 3 3 3 4 4 3 (5) 4 2 6

4 TARNOWSKI PAWEŁ, 1994, SKŻ HESTIA SOPOT 44,0 (6) 5 4 6 6 4 3 3 5 4

5 PRZYBYTEK MICHAŁ, 1988, AZS AWFiS GDAŃSK 48,0 4 4 9 5 3 6 4 9 (dnf) 2

6 ZWOLAK KAMIL, 1989, AZS AWFiS GDAŃSK 60,0 (9) 9 6 8 9 7 8 5 6 1

………………………………………………………………………….

14 BRZOZOWSKI ARKADIUSZ, 1993, KS BAZA MRĄGOWO 106,0 13 16 11 10 12 10 17 16 (ocs) 1 (6)

RSX (kobiety)

1 KLEPACKA ZOFIA, 1986, YKP WARSZAWA 13,0 1 3 1 1 1 1 1 2 1 1 (dnc)

2 BRYGOŁA AGATA, 1982, AZS AWFiS GDAŃSK 24,0 (5) 1 2 3 3 3 3 3 3 2 1

3 DZIARNOWSKA MAJA, 1990, SKŻ HESTIA SOPOT 29,0 3 2 3 4 (5) 2 2 1 4 5 3

4 ZEMBRZUSKA HANNA, 1992, CŻ SZCZECIN 48,0 2 6 7 (11) 4 6 4 6 5 6 2

5 SMEKTAŁA KAMILA, 1993, YKP W-WA 48,0 4 4 6 2 6 7 6 4 (9) 4 5

6 BILSKA AGNIESZKA, 1993, SKŻ HESTIA SOPOT 57,0 10 (dnf) 8 7 2 4 5 5 2 10 4

……………………………………………………………

9 JACKOWSKA MARTA, 1992, KS BAZA MRAGOWO 85,0 9 7 9 8 10 9 7 7 8 11 (12)

13 KRASZEWSKA MONIKA, 1994, KS BAZA MRĄGOWO 130,0 15 (dnf) dnf 12 12 dnf 13 10 10 8 8

W nawiasie miejsce wśród mlodzieżowców

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x