MŚ w klasie Cadet w Pucku – Chłopcy z Giżycka nadal prowadzą

W Pucku trwają mistrzostwa świata w klasie Cadet. Zjawiło się kilkuset młodych wodniaków, do rywalizacji o medale przystąpiło 80 załóg, w tym cztery z Warmii i Mazur. W pierwszym dniu rewelacyjnie pływali liderzy krajowego rankingu: Krzysztof Małecki i Mikołaj Mickiewicz z MBSW UKSW Giżycko, którzy wygrali oba wyścigi i zostali liderami regat. W poniedziałek tak dobrze nie było, ale we wtorek znów wygrali ,a potem wpadka, nadal jednak prowadzą.

I dzień

Duet z Giżycka wmieszał się skutecznie w koalicję załóg z Australii i Hiszpanii, które zdominowały miejsca w czołowej dziesiątce. To dopiero początek, ale jak widać umiejętności naszej pary są bardzo wysokie, oby dopisywało im szczęście i podejmowali słuszne decyzje na wodzie.
Pozostałe załogi z Warmii i Mazur też pływały dobrze i znajdują się w pierwszej połowie stawki. Na poniedziałek zaplanowano kolejne dwa wyścigi.

Klasyfikacja po 2 wyścigach:

1 Małecki Krzysztof, Mickiewicz Mikołaj (MBSW UKSW Giżycko), 2,0 1 1
2 Sasson Anton, Sasson Julian,(Australia) 6,0 3 3
3 Connor Ella, Chadwick Hannah, (Australia)11,0 2 9
4 Say Isabella, Brill Ben, (Australia) 12,0 7 5
5 Dodd Jordi, , Munar Biel, (Hiszpania) 14,0 12 2
6 Bailey Alec, Bailey Samantha,(Australia) 16,0 5 11
7 Lee Ian, , Brzoska (Australia), 2003 17,0 10 7
8 Vallespir Marc, Nunez Francisco, (Hiszpania) 18,0 6 12
9 Buggallo Arriola Luis, Figueiras Alonso Kevin, (Hiszpania) 23,0 4 19
10 Herashchanka Yury, Charnavalow Stanislaw, (Białoruś) 24,0 9 15
…………………………………………………………………………..
21 Komosiński Marcin, Zegarowicz Daniel,(MOS Pisz) 47,0 30 17
24 Wiśniewski Mateusz, Kisiel Mateusz, (MOS Pisz) 49,0 24 25
31 Mazur Izabela, Walczak Zofia (Nauticus Olsztyn) 66,0 39 27

II dzień

W poniedziałek załoga z Giżycka była trzecia i…zaliczyła dyskwalifikację oby pierwszą i ostatnią, bowiem rywale już depczą im po piętach. W ogóle był to gorszy dzień dla chłopaków, natomiast rewelacyjnie popłynęły dziewczyny z Nauticusa Olsztyn, które wygrały jeden wyścig i awansowały na 13 miejsce. To dopiero początek. Wszystko jest jeszcze możliwe.

Kolejność po 4 wyścigach

1 Małecki Krzysztof, Mickiewicz Mikołaj,(MBSW/ UKSW Giżycko) 5,0 1 1 3 (dnf)
2 Sasson Anton, Sasson Julian, (Australia) 7,0 3 3 1 (13)
3 Bailey Alec, Bailey Samantha,(Australia) 10,0 5 (11) 2 3
4 Żakowski Maksymilian, Dubielak Sonia, (Polska) 19,0 (13) 13 4 2
5 Connor Ella, Chadwick Hannah,(Australia) 21,0 2 9 (17) 10
6 Say Isabella, Brill Ben (Australia) 21,0 7 5 (43) 9
7 Munck Toon, Spittaels Eline, (Belgia) 31,0 21 (28) 6 4
8 Christian Diego Duhalde, Lino Spaghi Argentyna) 32,0 (31) 4 10 18
9 Croft Abigail, Page Alex (Wielka Brytania) 34,0 17 10 7 (23)
10 Herashchanka Yury, Charnavalow Stanislaw (Białoruś) 36,0 9 15 (25) 12
…………………………………
13 Mazur Izabela, Walczak Zofia (Nauticus Olsztyn) 43,0 (39) 27 15 1
31 Komosiński Marcin, Zegarowicz Daniel (MOS Pisz) 78,0 30 17 (47) 31
33 Wiśniewski Mateusz, Kisiel Mateusz (MOS Pisz) 82,0 24 25 33 (62)

III dzień
Krzysztof Małecki i Mikołaj Mickiewicz prowadza po sześciu wyścigach, ale cały czas ich prowadzenie jest zagrozone. Żeglarze z Giżycka ujawniają ogromne możliwości (aż trzy zwycięstwa), ale są też dwie poważne wpadki Huśtawkę nastrojów przeżywają dziewczęta z Nauticusa Olsztyn, które najpierw we wtorek wypadły z dwudziestki, by po następnej próbie do niej powrócić. Obie załogi z Pisza trzymają się swoich miejsc.

Klasyfikacja po 6 wyścigach

1 Małecki Krzysztof, 1993, Mickiewicz Mikołaj, 1998 (MBSW/UKSW Giżycko) 23,4 1 1 3 dnf 1 (bfd)
2 Sasson Anton, 1994, Sasson Julian, 1998 (Australia) 30,0 3 3 1 13 10 (21)
3 Żakowski Maksymilian, 1994, Dubielak Sonia, 1997 (Polska) 39,0 13 13 4 2 7 (24)
4 Connor Ella, 1995, Chadwick Hannah, 2000 Australia) 49,0 2 9 15 10 (55) 13
5 Barr Katie, 1993, Anderson Scarlett, 1998 (Wielka Brytania) 50,0 26 (32) 10 5 2 7
6 Bailey Alec, 1994, Bailey Samantha, 1997 (Australia) 53,0 5 11 2 3 (42) 32
7 Mills Henry, 1994, Keen Robert, 2000 Wielka Brytania) 65,0 29 (34) 22 6 5 3
8 De Munck Toon, 1993, Spittaels Eline, 1999 (Belgia) 66,0 21 28 5 4 (30) 8
9 Croft Abigail, 1995, Page Alex, 2000 (Wielka Brytania) 67,0 17 10 6 (23) 16 18
10 Christian Diego Duhalde, Lino Spaghi (Argentyna) 68,0 31 4 9 18 (45) 6
………………………………………………………………………
14 POL 9609 Mazur Izabela, 1993, Walczak Zofia, 2000 (Nauticus Olsztyn) 89,0 39 27 13 1 (44) 9
29 POL 9809 Komosiński Marcin, 1993, Zegarowicz Daniel, 1998 (MOS Pisz) 126,0 30 17 (45) 31 14 34
35 POL 9603 Wiśniewski Mateusz, 1994, Kisiel Mateusz, 1997 (MOS Pisz) 146,0 24 25 31 (62) 19 47

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x