Nasi w IO Londyn 2012 – Piotr rozpromieniony, Biskupiec dumny!

Już niespełna tydzień pozostał do rozpoczęcia największej imprezy sportowej czterolecia – Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Trzymamy kciuki za wszystkich naszych reprezentantów, ale serca nam zabije mocniej, gdy na arenę wkroczy kwartet olimpijczyków z Warmii i Mazur: Urszula Sadkowska (judo), Aleksandra Putra (pływanie), Kacper Kozłowski lekkoatletyka) i Piotr Kula (żeglarstwo). Finnista z Biskupca ostatnie godziny miał bardzo pracowite. Zakończył ostatnie zgrupowanie, na chwile wpadł do rodzinnego Biskupca, gdzie wszyscy są dumni ze swojego olimpijczyka. Pan Jarosław Kula – ojciec zawodnika napisał o tych ważnych i doniosłych chwilach:

 

– W piątek 20 lipca Piotr zakończył ostatnie przedolimpijskie zgrupowanie w Szczyrku. Rano po śniadaniu wraz z trenerem kadry Andrzejem Piaseckim i kolegą z żeglarskiej kadry w klasie Laser – Patrykiem Piaseckim (olimpijczykiem z Pekinu w klasie 470) ruszyli do domu. W planie było odebranie po drodze strojów olimpijskich po tym jak po przymiarce w czasie podróży do Szczyrku stwierdzono konieczność  poprawek lepiej dopasowujących je do sylwetek Piotra i trenera. W domu w Biskupcu Piotr zameldował się o 21:00.

W sobotę rano odbyło się spotkanie z władzami naszego miasta. Przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie odwiedzili go domu rodzinnym: Pani Burmistrz Elżbieta Samorajczyk, Pan Wiceburmistrz Kamil Kozłowski i Pani Skarbnik Elżbieta Kaczmarczyk. Piotr otrzymał przed wyjazdem na swoje najważniejsze z dotychczasowych regaty, oprócz życzeń pomyślnych wiatrów i prądów,  niezwykle sympatyczny upominek w postaci ślicznej koszulki sportowej z herbem Biskupca na piersi oraz imieniem i nazwiskiem na plecach. Widziałem jak Piotrkowi rozpromieniła się twarz gdy zobaczył specjalnie dla niego przygotowaną koszulkę. W zamian odwdzięczył się darowując Pani Burmistrz na pamiątkę swoją fotografię z osobistą dedykacją. Potem przy kawie opowiadał o tym co interesowało naszych gości, którzy zadawali wiele szczegółowych pytań.  Po tym bardzo miłym spotkaniu przyszedł czas na pakowanie się. Pierwszy raz szykując się do wylotu samolotem nie musiał co chwilę kłaść bagażu na wagę a potem rezygnować z niektórych rzeczy i usuwać ich z torby aby uzyskać dopuszczalny limit wagowy. Tym razem ma prawo zabrać dwie walizki – w sumie 60 kg bagażu. Luksus!

No i stało się. Wybiła godzina 15:00. Piotr ruszył w drogę do Weymouth i Portland gdzie 29 lipca o 13:00 czasu polskiego zaplanowano podanie sygnału startu do pierwszego wyścigu regat olimpijskich. Z Biskupca samochodem pojechaliśmy do Mrągowa, gdzie razem z trenerem wsiedli  do autobusu relacji Kętrzyn – Warszawa. W Warszawie spędzą noc w hotelu a w niedzielę o godzinie 15:00 samolotem polecą do Londynu skąd dalej olimpijskim autobusem dotrą do żeglarskiej wioski olimpijskiej.

Jarosław Kula

{AdmirorGallery}piotrek22{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x