Olsztyn Aktywnie na wodzie ! – Krzywe wreszcie pełne żagli

Już w najbliższą sobotę (18 maja) na jeziorze Krzywym odbędą się pierwsze regaty w tegorocznej edycji akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Żeglarze ścigać się będą na jachtach klasy Omega Standard. Sobotnie zawody, razem z olsztyńską edycją Pucharu Polski Jachtów Kabinowych złożą się na cykl regat o „Żeglarski Puchar Olsztyna” .  To dopiero początek jachtingowych zmagań na Krzywym, kolejne regaty z cyklu „Żeglarski Puchar Olsztyna” będziemy mogli oglądać 8 i 29 czerwca, 24 sierpnia oraz 7 września.

 

W ściganiu na wodzie mogą wziąć udział wszyscy, którzy kochają żeglarstwo. Jeśli ktoś czuje się na siłach i pragnie wziąć udział w zawodach, razem ze swoją załogą może zgłaszać swoje uczestnictwo, na trzy sposoby:

  • Mailowo, pisząc pod adres: olsztynskiezagle@gmail.com,
  • Telefonicznie: 698 691 479,
  • Osobiście w dniu regat, przychodząc na miejsce startu odpowiednio wcześniej.

Zmagania na wodzie, rozpoczynają się o godzinie 10:00 w Bazie Sportów Wodnych – Słoneczna Polana, przy ulicy Sielskiej 38. Przebieg trasy i ilość wyścigów uzależniona będzie od panujących w sobotę warunków wiatrowych. Koszt wpisowego wynosi 50zł od załogi. Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy zarówno do startowania w regatach jak i kibicowania tym, którzy zdecydują się wziąć udział w żeglarskich zmaganiach.

{AdmirorGallery}krzywe16{/AdmirorGallery}

Fot. Dorota Bieńkowska i Jacek Hegier

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x