Poczciwe DZ-etki nie do zdarcia – W listopadzie też się pływa…

Na jeziorze Ukiel w Olsztynie z okazji Święta Niepodległości odbyły się regaty żeglarskie w klasie DZ – Memoriał Władysława Karbownika – długoletniego Komandora i założyciela YKP Olsztyn. Wystartowało sześć załóg: cztery w klasie Sport i dwie w klasie Standard, dając jeszcze raz świadectwo, że poczciwe Dz-etki i ich sympatycy są nie do zdarcia. Pływają nawet w listopadzie. Inna sprawa, że aura była wyjątkowo przychylna i bez przeszkód przeprowadzono trzy wyścigi.

 

Wyniki

Klasa Sport

1 Osiem Czortów – BTŻ Biskupiec – Jarosław Misiak- na pokładzie  „Czortów” gościnnie wystąpiła także ekipa Konstruktorów z Gliwic

2 Rekin – AKŻ Szkwał UWM Olsztyn – Krzysztof Choroszucha

3 BO Warmia – YKP Olsztyn – Radosław Jankowski

4 Pablo – YKP Olsztyn – Jacek Bohdanowicz

Klasa Standard:

1 BRYZA – HOW Bryza Olsztyn – Sławomir Kunz

2 Komodor – AKŻ Szkwał UWM Olsztyn – Anna Dolata

Zwycięzcy klasy Sport otrzymali nagrodę memoriałową ufundowana przez Panią Marię Karbownik – pagaj ze stosownym adresem z jachtu „Powiew Y-33” – jednostki śp. Władysława Karbownika w uznaniu za „męstwo” w żeglarskich zmaganiach w 2011 w klasie DZ. Wszyscy uczestnicy losowali nagrody rzeczowe ufundowane przez Ecolab Polska i Musto – KEES INT Warszawa Dariusza Sikorskiego.

Miłym akcentem towarzyszącym regatom była uroczystość zawieszenia wiechy na nowobudowanym obiekcie klubowym KKS Warmia, który już od przyszłego sezonu, ma stać się wiodącym ośrodkiem szkoleń żeglarskich w naszym województwie.

{gallery}dz15{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x