Puchar Lata Olsztyn 2014 – Ponad sto żagli na Krzywym

Na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się regaty o Puchar Lata w klasie Cadet, L’Equipe i Optimist B.W Cadetach padł chyba rekord frekwencji, Ścigało się ponad 60 łódek. Na podium zameldowała się reprezentacyjna para: Tobiasz Wiśniewski/Zuzanna Zachłowska (PMOS Pisz) W L’Equipe triumfowali gospodarze: Jacek Nowak/Aleksandra Wąsikowska(Nauticus).

W klasach: Cadet i L’Equipe rywalizowano również o przepustki do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (III eliminacja). Weekend nad Krzywym był więc wyjątkowy, bowiem tyle rywalizujących załóg to piękny widok. Atrakcją był udział mocnych zawodników z Ukrainy, zaproszenie przyjęło też wiele załóg z całego kraju. Impreza ma swoja renomę i warto się w niej pokazać.

Cadet

1 Lvov Igor 98, Kulbashna Mariia 06 Ukraina KPDU 11,0 1 1 2 5 1 1 (11)

2 Fidecka Kaja 98, Targos Daria 05, MKS DWÓJKA Warszawa 17,0 3 (7 ) 1 1 4 3 5 – (1dz)

3 Wiśniewski Tobiasz 97, Zachłowska Zuzanna 05, PMOS Pisz 24,0 2 6 4 (13 ) 2 6 4

4 Kozioł Kamil 99, Ślipy Jacek 02, NAUTICUS YC Olsztyn 27,0 6 4 (13 ) 2 3 11 1

5 Gonchar Artem 98, Kalinchuk Andrey 01, Ukraina KIEU OBOLON 27,0 4 2 3 6 (8 ) 5 7

6 Vorova Valeriia 99, Ivankov Artem 99, Odessa 47,0 9 5 5 11 (dsq ) 4 13

7 9848 Hochtaubel Maria 97, Hochtaubel Zofia 04, MKS DWÓJKA Warszawa 48,0 5 10 (14 ) 3 7 9   14 – (2-dz)

8 Gałązka Patrycja 99, Cendrowska Karolina 02, MKS DWÓJKA Warszawa 50,0 (14 ) 8 7 4 6 13 12 (3-dz)

9 Bagan Dorota 97, Hościłowicz Michalina 03, UKŻ GROT OSIR Suwałki 61,0 8 20 6 20 5 2 (21) – (4-dz)

10 Lipiński Maciej 99, Łukaszewicz Maria 03, PMOS Pisz 63,0 11 11 8 (ocs ) 9 14 10

…………………………………………………………………………………..

11 Mickiewicz Mikołaj 98, Prusinowski Igor 03, MKŻ Mikołajki 66,0 15 13 10 8 17 (19) 3

13 Leymańczyk Piotr 00, Jermacz Gabriel 04, PMOS Pisz 77,0 12 3 16 (30 ) 21 7 18 (1 –U14)

14 Jakubowski Paweł 01, Żyłka Aleksander 03, MKŻ Mikołajki 84,0 16 16 9 15 20 8 (36) (2-U14)

19 Łachacz Adam 00, Arslan Can 01, MKŻ Mikołajki 120,0 17 9 18 25 26 25 (34) (5-U14)

21 Graczyk Filip 99, Graczyk Anielka 06, SSW Iława 126,0 18 (33 ) 23 10 12 31 32

25 Kisiel Mateusz 97, Ryzińska Wiktoria 02, PMOS Pisz 163,0 10 (ocs) dsq 9 dsq 10 8

28 Pawlicki Paweł 01, Dołęga Miłosz 01, MBSW / UKŻR Giżycko 180,0 35 26 32 (50 ) 31 27 29 (7-U14)

31 Długozima Amelia 02, Zimecka Natalia 02, MKŻ Mikołajki 191,0 (dsq ) 34 37 33 13 35 10 39 (8-Dz)

33 Grabowski Paweł 01, Krysiak Krystian 04, PMOS Pisz 194,0 24 39 34 26 41 (46) 30 (9-U14)

34 Michniewicz Borys 01, Miłowski Szymon 04, NAUTICUS YC Olsztyn 199,0 28 32 40 47 29 (51) 23 (10-U14)

36 Witkowski Jakub 01, Niegot Norbert 04, MKŻ Mikołajki 203,0 38 29 36 18 43 39 (46) ( 12-U14)

41 Brakoniecki Maciej 00, Zegarowicz Eryk 04, PMOS Pisz 225,0 25 28 38 (dnf ) 44 49 41 (16-U14)

44 Michalak Mateusz 01, Trzciński Mateusz 05, MKŻ Mikołajki 235,0 42 (ocs ) 44 35 40 58 16 (17-U14)

47 Butkiewicz Daniel 00, Sitarek Grzegorz 03, BAZA Mrągowo 248,0 (48 ) 37 27 45 46 45 48 (18-U14)

55 Szczygieł Kacper 01, Halczuk Wojtek 03, MBSW / UKŻR Giżycko 297,0 47 44 (dnf ) 21 dns 59 dnf (24-U14)

58 9260 Dawidczyk Klaudia 00, Sobótka Agata 99, BAZA Mrągowo 317,0 (ret) dnf 50 48 45 55 56 (19 Dz)

59 9064 Guz Bartek 01, Zajkowski Filip 03, MBSW / UKŻR Giżycko 331,0 52 (dnf ) 49 ocs 51 53

dnf (25-U14)

60 Ligęza Bartek 02, Ligęza Błażej 02, MBSW / UKŻR Giżycko 335,0 54 (dsq) dsq 34 dsq dnf 58 (26-U14)

62 8634 Kowaluk Mateusz 00, Drwal Aleksander 03, MBSW / UKŻR Giżycko 372,0 (dnf) dnf dnf dnf dns dnf 57 28 (28-U+14)

{AdmirorGallery}leq24{/AdmirorGallery}

L’Equipe

1 Nowak Jacek 01, Wąsikowska Aleksandra 99, NAUTICUS YC Olsztyn 10,0 3 1 1 3 1 1 (7)

2 Terpiłowska Barbara 00, Suchorzewski Kacper 03, MKS DWÓJKA Warszawa 13,0 4 3 (6 ) 1 2 2 1

3 Szewczyk Denis 01, Świąć Karol 00, KS BAZA Mrągowo 21,0 (7 ) 4 2 5 3 3 4

4 Roszkowska Aleksandra 01, Wocial Natalia 02, KS SPÓJNIA Warszawa 22,0 2 2 5 2 (dsq ) 9 2

5 Niekowal Gabriela 00, Stasik Artur 00, MKS DWÓJKA Warszawa 27,0 6 6 (dnf ) 4 4 4 3

6 Koperska Emilia 00, Kociubska Nikola 01, KS BAZA Mrągowo 28,0 1 5 4 (7 ) 7 5 6

7 Perkowska Julia 01, Czarnecka Izabela 01, AZS AWFIS Gdańsk 38,0 (9 ) 7 3 8 9 6 5

8 Ortmann Paweł 02, Kwiatkowski Mateusz 01, AZS AWFIS Gdańsk 52,0 5 (ocs) dsq 11 8 7 8

9 2548 Kawka Maciej 01, Rybacki Aleksander 01, KS SPÓJNIA Warszawa 54,0 8 (ret) dnf 6 5 dnf 9

10 Kamiński Kacper 01, Zieliński Wojtek 02, NAUTICUS YC Olsztyn 61,0 (dnc ) 8 7 10 dnf 10 dnf

11 Kowalewska Karolina 01, Tecner Iga 01, KS BAZA Mrągowo 61,0 10 (dnf ) 8 12 10 11 10

12 Zdunek Gabriela 02, Zowczak Franciszek 03, KS SPÓJNIA Warszawa 62,0 (dnc) dnf dnf 9 6 8 dsq

Optimist B

1 Lutyński Maciej 02, YKP Gdynia 6,0 1 2 2 1

2 Miciński Gustaw 04, YKP Gdynia 9,0 2 1 4 2

3 Drobniewski Maks 03, YKP Gdynia 13,0 4 3 1 5

4 Grzech Gracjan 03, YKP Gdynia 18,0 5 6 3 4

5 Gwóźdź Mateusz 05, YKP Gdynia 30,0 3 8 8 11

6 Wierczyński Staś 04, YKP Gdynia 32,0 9 9 11 3

7 Szadziul Pola 03, YKP Gdynia 35,0 10 11 5 9 1

8 Lewicka Joanna 01, AZS UWM Olsztyn 37,0 11 7 6 13 2

9 Pogrzewski Rafał 03, NAUTICUS YC Olsztyn 38,0 6 10 12 10

10 Bisewski Marcel 05, YKP Gdynia 40,0 12 4 9 15

………………………………………………………

12 Mazurowski Michał 04, NAUTICUS YC Olsztyn 46,0 14 14 10 8

16 Werpachowski Olaf 01, AZS UWM Olsztyn 64,0 13 15 16 20

18 Werpachowska Michalina 03, AZS UWM Olsztyn 74,0 17 dnf 17 14 4

19 Kolman Alicja 03, AZS UWM Olsztyn 76,0 18 19 18 21 5

20 Hlebowicz Aleksander 04, NAUTICUS YC Olsztyn 81,0 20 17 dnf 18

21   Andrzejak Bartosz 04, NAUTICUS YC Olsztyn 95,0 dnf dnf dnf 17

22 Skwarek Karolina 05, AZS UWM Olsztyn 95,0 21 dnf dnf 22 6

23 Żuber Alicja 06, AZS UWM Olsztyn 97,0 22 dnf dnf 23 7

24   Wojciechowski Mikołaj 05, NAUTICUS YC Olsztyn 102,0 dnf dnf dnf 24

25 Wiśniewski Antoni 04, NAUTICUS YC Olsztyn 104,0 dnf dnf dnf ocs

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko mikołajki Mrągowo Olsztyn Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x