Puchar PZŻ Puck 2014 – Januszewski i Nowak wyrastają na liderów 49er

W Pucku zakończyły sie pierwsze w tym roku regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Znakomicie w klasie 49er pływali Tomasz Januszewski i Jacek Nowak z AZS UWM, którzy wyrastają na liderów tej konkurencji w kraju. Finniści: Piotr Kula i Jakub Marciniakk pływają dla Gdańska, ale raczej z obowiązku, bo sercem są z Warmią i Mazurami. Podopieczni trenera Andrzeja Piaseckiego zanotowali dublet.

Wystartowała grupa młodych zawodników (najwięcej z Giżycka), których wprawdzie zabrakło w czołówce, ale ich zadaniem jest zdobywanie doświadczenia.

Klasa Finn

1 Kula Piotr 1987 GKŻ GDAŃSK 1.0 1.0 2.0 1.0    1.0 1.0 (5.0) 7.0

2 Marciniak Jakub 1992 AZS PG GDAŃSK (7.0) 3.0 4.0 2.0 2.0 2.0 2.0 15.0

3 Jodłowski Michał 1991 AZS UW WARSZAWA 3.0 (5.0) 3.0 3.0 3.0 4.0 1.0 17.0

4 Lahn Mikołaj 1993 UKS”FIR”WARSZAWA 5.0 2.0 1.0 4.0 (23.0 DNF) 3.0 12.0 27.0

5 Kośmicki Tomasz 1986 WKŻ WOLSZTYN 4.0 (6.0) 6.0 5.0 5.0 6.0 6.0 32.0

6 Lesiński Łukasz 1984 YK”STAL”GDYNIA 6.0 (7.0) 5.0 6.0 4.0 5.0 7.0 33.0

………………………………………..

17 Kula Jarosław 1961 BTŻ BISKUPIEC      14.0 (23.0 RET) 8.0 15.0 23.0 OCS 15.0 15.0 90.0

Klasa 49er

1 Januszewski Tomasz 1988/Nowak Jacek 1992 AZS UWM OLSZTYN (2.0) 1.0 2.0 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 10.0

2 Przybytek Łukasz 1989/ Kołodziński Paweł 1988 AZS AWFIS GDAŃSK 1.0 2.0 (3.0) 1.0 2.0 1.0 2.0 3.0         12.0

3 Filipowicz Przemysław 1992/ Piasecki Jacek 1993 SKŻ”HESTIA”SOPOT/AZS GDAŃSK (11.0 DNC) 4.0 1.0 3.0 3.0 3.0 3.0 2.0 19.0

4 Buksak Dominik 1992/ Goździk Grzegorz 1992 YKP GDYNIA 3.0 3.0 4.0 4.0 (11.0 DNS) 4.0 7.0 4.0 29.0

5 Ponieczyński Artur 1990/ Wierzbicki Szymon 1992 AZS UW WARSZAWA/AZS POZNAŃ 5.0 5.0 5.0 5.0 4.0 5.0 (6.0) 5.0 34.0

6 Kaczmarek Marek 1993/ Włoch Łukasz 1995 JKW KŻ”MEWA”POZNAŃ 4.0 6.0 6.0 6.0 5.0 7.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 45.0

Klasa Laser Standard

1 Ziemiński Kacper 1990 SEJK POGOŃ SZCZECIN 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0    1.0 (8.0) 6.0

2 Stelmaszyk Jonasz    1985 „SPÓJNIA”WARSZAWA (5.0) 2.0 3.0 3.0 3.0 2.0 3.0 16.0

3 Grabowski Maciej 1978 YK”STAL”GDYNIA 3.0 3.0 (5.0) 2.0 5.0 3.0     1.0 17.0

4 Arian Aleksander 1992 UKS SAILING TEAM RZESZÓW 2.0 5.0 2.0 4.0 2.0 (15.0 OCS) 5.0 20.0

5 Kubiak Tadeusz 1994 SEJK/WKS Flota 4.0 (6.0) 6.0 5.0 4.0 4.0 2.0 25.0

6 Ciszkiewicz Filip 1995 MKŻ”ARKA”GDYNIA 6.0 4.0 4.0 6.0 6.0 (15.0 OCS) 4.0 30.0

………………………………………………

9 Kalafarski Sebastian 1996 WTR WĘGORZEWO 7.0 9.0 8.0 8.0 9.0 6.0 (10.0) 47.0

Klasa Laser 4,7 dziewcząt

1 Dubiel Agnieszka 1997 TS”Kuźnia”Rybnik (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 5.0

2 Stawiarska Natalia 1999 MKS 2 WARSZAWA (10.0) 2.0 3.0 3.0 3.0 2.0 13.0

3 Romanowska Hanna 1997 CHKŻ Chojnice 5.0 3.0 (6.0) 6.0 2.0 3.0 19.0

4 Kotowska Zofia 1997 ŻMKS Poznań 7.0 4.0 (46.0 OCS) 5.0 4.0 6.0 26.0

5 Trejter Joanna 1999  JKW Poznań 6.0 9.0 (14.0)    4.0 5.0 9.0 33.0

6 Wałecka Zuzanna 1999 JKW Poznań (11.0) 10.0 10.0 2.0 8.0 5.0 35.0

………………………………………………………..

8 Daniszewska Magdalena 1999 MBSW/UKŻR GIŻYCKO 3.0 8.0 5.0 (46.0 OCS) 9.0 13.0 38.0

12 Bak Anna 1997 AZS UWM Olsztyn 13.0 14.0 12.0 (15.0) 14.0   8.0 61.0

16 Daniszewska Paulina 1997 MBSW/UKŻR GIŻYCKO (21.0) 11.0 18.0 12.0 12.0 18.0 71.0

19 Weiss Marta 1999  MBSW/UKŻR GIŻYCKO 12.0 20.0 20.0 10.0 (27.0) 21.0 83.0

21 Dąbrowska Gabriela 1997 AZS UWM Olsztyn 25.0 18.0 (26.0) 11.0 17.0 22.0 93.0

24 Gubin Wiktoria 1999 MBSW/UKŻR GIŻYCKO 30.0 23.0 21.0 16.0 25.0 (34.0) 115.0

31 Kamińska Paula 1998 MBSW/UKŻR GIŻYCKO 28.0 (35.0) 27.0 29.0 26.0 23.0 133.0

Klasa Laser 4,7 chłopców

1 Błaszczyk Cyprian 1997 SEJK”Pogoń”Szczecin 4.0 1.0 1.0 4.0 1.0 (7.0) 11.0

2 Poznański Dawid 1998         KS”Turów”Zgorzelec (6.0) 3.0 2.0 3.0 3.0 6.0 17.0

3 Karsznia Krzysztof 1999 UKS”FIR”Warszawa 3.0 5.0 5.0 (7.0) 4.0 1.0 18.0

4 Kobusiński Miłosz 1997 MKŻ”Arka”Gdynia (7.0) 6.0 6.0 1.0 2.0 5.0 20.0

5 Piotrowski Bartosz 1998 WTW Warszawa 2.0        8.0 4.0 (9.0) 7.0 2.0 23.0

6 Lobert Tomasz 1997 JKW Poznań 5.0 (15.0) 3.0 6.0 5.0 4.0 23.0

………………………………………………………….

26 Klimaszewski Wojciech 2001 MBSW/UKŻR GIŻYCKO 25.0 22.0 26.0 (35.0) 33.0 30.0 136.0

30 Strupiński Michał 2000 MBSW/UKŻR GIŻYCKO (40.0) 27.0 24.0 40.0 35.0 18.0 144.0

35 Dąbrowski Piotr 1998 MBSW/UKŻR GIŻYCKO (61.0) 37.0 51.0 17.0 36.0 17.0 158.0

48 Niezbecki Bruno 2000 MBSW/UKŻR GIŻYCKO (94.0 BFD) 33.0 59.0 45.0    38.0 49.0 224.0

68 Białaś Krzysztof 2000 SSW IŁAWA 60.0 69.0 69.0 50.0 61.0 (73.0) 309.0

78 Jankowski Radosław 1999 KKS WARMIA OLSZTYN 71.0 (82.0) 74.0 68.0 75.0 76.0 364.0

90 Siedlecki Mateusz 2002 MBSW/UKŻR GIŻYCKO 82.0 90.0 87.083.0 76.0 (94.0 DNF) 418.0

Klasa RS:X 8,5

1 Javadav Artem 1997 BELARUS 2.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 (8.0) 8.0

2 Dziarnowska Maja    1990 SKŻ”HESTIA”SOPOT 3.0 3.0 2.0 3.0 3.0 3.0 (5.0) 17.0

3 Tsirkun Mikita 1997 BELARUS 7.0 4.0 6.0 (9.0) 4.0 2.0 7.0 30.0

4 Kluszczyński Maciej 1996 DKŻ DOBRZYŃ 4.0 5.0 (29.0 OCS) 4.0 5.0 5.0 12.0 35.0

5 Klepacka Zofia 1986 YKP WARSZAWA (8.0)      8.0 5.0 8.0 7.0 6.0 2.0 36.0

6 Furmański Radosław 1996 DKŻ DOBRZYŃ 1.0 2.0 (29.0 OCS) 2.0 1.0 29.0 OCS 4.0 39.0

………………………………………….

16 (9) Lis Patrycja 1996 „BAZA”MRĄGOWO 16.0 15.0 10.0 19.0 13.0 15.0 (29.0 OCS) 88.0

17 Samoraj Wiktor 1996 „BAZA”MRĄGOWO 13.0 17.0 13.0 (20.0) 18.0 14.0 19.0 94.0

26 Chojnicki Patryk 1999 „BAZA”MRĄGOWO 23.0 22.0 21.0 (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 153.0

28 (15) Kondracka Klaudia 1998 „BAZA”MRĄGOWO (29.0 DNC) 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 29.0 DNC 24.0 169.0

Klasa RS:S 9,5

1 Myszka Piotr 1981 AZS AWFIS GDAŃSK 1.0 (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 8.0

2 Tarnowski Paweł 1994 SKŻ”HESTIA”SOPOT 2.0 1.0 (3.0) 2.0 2.0 2.0 2.0 11.0

3 Miarczyński Przemysław 1979 SKŻ”HESTIA”SOPOT (17.0 DNC) 2.0 2.0 4.0     5.0 3.0 1.0 17.0

4 Bernotas Juozas 1989 LITHUANIA 3.0 (5.0) 4.0 3.0 3.0 4.0 5.0 22.0

5 Nowacki Piotr 1991SKŻ”HESTIA”SOPOT 4.0 4.0 5.0 (9.0) 4.0  5.0 6.0 28.0

6 Urbanowicz Marcin 1993 SKŻ”HESTIA”SOPOT (7.0) 6.0 6.0 5.0 6.0 7.0 7.0 37.0

………………………………………………………..

7 Brzozowski Arkadiusz 1993 „BAZA”MRĄGOWO 5.0 10.0 8.0 6.0 10.0 (11.0) 4.0 43.0

14 Siewierski Maksymilian 1993 „BAZA”MRĄGOWO 13.0 (14.0) 14.0 13.0 14.0 13.0 12.0 79.0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec giżycko iława Mrągowo Olsztyn Węgorzewo Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x