Puchar PZŻ w klasach olimpijskich Puck 2012 – Przymiarka zaplecza

Na wodach zatoki Puckiej odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty w klasach olimpijskich o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Zakres imprezy nie był w pełni adekwatny do tego co działo się w Pucku. W tym samym czasie w niektórych klasach (Finn. 470, Laser Radial) rozgrywano międzynarodowe zawody najwyższej rangi, będące jednocześnie kwalifikacjami na Igrzyska w Londynie. Był to z całą pewnością przegląd całego zaplecza. Żeglarze Warmii i Mazur nie odnieśli olśniewających sukcesów. W klasie 29er Sara Piasecka była trzecia, w klasie 49erTomasz Januszewski – drugi (startowały 3 załogi), w klasie Laser Jakub Marciniak piaty – trzeci w swojej kategorii.

 

Wyniki

Klasa 29 er

1. Lipski Konrad 95 r  Żak Michał   95r YKP GDYNIA *DSQ 1 3 1 2 3 3 1 2 16.0

2. Filipowicz Przemysław 92r Buksak Dominik 92r YKP GDYNIA *DSQ 6 1 4 3 1 2 2 3 22.0

3. Piasecka Sara 94r Kalinowski Marek 94r „BAZA”MRĄGOWO *DSQ 3 7 5 1 2 1 3 1 23.0

4. Roszkowski Paweł 97r  Gontarz Marcin 94r „BAZA”MRĄGOWO *DSQ 5 5 2 4 4 4 6 4 34.0

5. Pruszko Hanna 93r Marzeion Paulina 93r YKP GDYNIA *DSQ 2 2 3 7 5 6 7 7 39.0

6. Rybicka Zuzanna 95r  Śliwińska Marcelina 96r CHKŻ CHOJNICE *DSQ 4 4 6 5 7 7 5 6 44.0

7. Mik Martyna 96r ” Karolina Stefaniuk 97 r BAZA”MRĄGOWO *DSQ 7 6 7 6 6 5 4 5 46.0

Klasa 49 er

1 Przybytek Łukasz 89r  Kołodziński Paweł 88r AZS AWFIS GDAŃSK 1 1 *2 1 1 1 5.0

2. Januszewski Tomasz 88r  Nowak Jacek 88r AZS UWM OLSZTYN *2 2 1 2 2 2 9.0

3. Kondlewski Maciej 93r Goździk Grzegorz 91 r  KS”ZATOKA”PUCK *3 3 3 3 3 3 15.0

Klasa Laser 4.7

1. Figiel Maciej 95r SEJK”POGOŃ”SZCZECIN 1 *9 2 1 4 1 1 10.0

2. Rosłoń Jakub 95r UKS”FIR”WARSZAWA 2 *6 1 2 1 2 2 10.0

3. Kuder Mateusz 96r UKS”FIR”WARSZAWA 4 10 4 7 3 4 *11 32.0

4. Kwaśna Magdalena 98r CHKŻ CHOJNICE 6 2 13 5 8 5 *14 39.0 1

5. Przygórzewska Zofia 95r AZS OS POZNAŃ 3 1 11 *34 19 16 10 60.0 2

6. Rodziewicz Jakub 98r JK KAMIEŃ POMORSKI *BFD 7 5 18 13 11 6 60.0

…………………………………………………………………..

21. Maląg Mateusz 96r „BAZA”MRĄGOWO 9 20 29 *BFD 18 23 29 128.0

28. Pietrzak Michał 95r AZS UWM OLSZTYN 23 40 31 29 15 *DSQ 28 166.0

29. Błażejczyk Rafał 97r AZS UWM OLSZTYN 24 34 33 *35 31 25 22 169.0

32. Gutkowska Iga 96r AZS UWM OLSZTYN 7 30 14 39 *DNF 44 46 180.0 6

33. Juchniewicz Magdalena 95r AZS UWM OLSZTYN 32 49 42 *BFD 21 14 24 182.0 7

40. Karina 96r AZS UWM OLSZTYN 14 *55 39 26 47 37 44 207.0 9

44. Kisiel Karolina 95r AZS UWM OLSZTYN *BFD 50 37 24 29 32 43 215.0 10

49. Burczyńska Agata 96r KKS”WARMIA”OLSZTYN 20 31 30 48 48 *DNF DNF 237.0 14

53. Bak Anna 97r AZS UWM OLSZTYN 34 51 47 46 53 *DNF 50 281.0 17

{AdmirorGallery}cztery21{/AdmirorGallery}

Fot. radio90.pl

Klasa Laser Standard

1. Ziemiński Kacper 90r SEJK”POGOŃ”SZCZECIN *DSQ 1 1 1 1 1 5.0

2. Arian Aleksander 92r CYFROWY POLSAT RZESZÓW *DSQ 4 3 4 2 2 15.0 1

3. Zemke Wojciech 89r MKŻ”ARKA”GDYNIA *DSQ 2 5 9 3 5 24.0

4. Kobielski Filip 92r AZS UW WARSZAWA *DNF 9 4 3 5 3 24.0 2

5. Marciniak Jakub 92r MOS IŁAWA *DSQ 3 6 6 6 6 27.0 3

6. Kubiak Tadeusz 94r SEJK”POGOŃ”SZCZECIN *DSQ 6 8 5 4 4 27.0 1 4

………………………………………………………………………

11. Pietruszewski Damian 93r MOS IŁAWA *DSQ 12 10 12 11 11 56.0 4 9

RSX kobiet i Juniorów

1. Tarnowski Paweł 94r SKŻ”HESTIA”SOPOT 1 1 1 *12 1 1 1 1 7.0 1

2. Holm Adam 94r SWEDEN 5 2 2 3 *6 3 2 3 20.0 2

3. Pellowski Robert 94r SKŻ”HESTIA”SOPOT 4 4 5 1 3 2 *6 2 21.0 3

4. Furmański Dawid 94r DKŻ DOBRZYŃ 2 6 *7 2 2 5 3 7 27.0 4

5. Bilska Agnieszka 93r SKŻ”HESTIA”SOPOT 7 5 6 *14 5 4 4 5 36.0 1

6. Bednarczyk Fabian 94r „BAZA”MRĄGOWO 6 7 3 8 *11 11 5 4 44.0 5

………………………………………………………………

10. Dmuchowska Barbara 94r „BAZA”MRĄGOWO 12 12 *DNF 9 7 7 11 8 66.0 5 3

13.Trzciński Jakub 96r „BAZA”MRĄGOWO 14 15 15 21 18 *23 8 9 100.0

20. Jackowska Marta 92r „BAZA”MRĄGOWO 15 *DNF DNF 19 22 16 17 15 130.0 10

21. Kraszewska Monika 94r „BAZA”MRĄGOWO *DNF DNF DNF 6 OCS 14 20 22 140.0 11 6

Techno 293

1. Tsirkun Nikita 97r BELARUS *2 2 2 1 1 1 2 1 10.0

2. Vavadov Artem 97r BELARUS 1 1 1 5 *8 2 1 2 13.0

3. Sosnowski Adam 96r SKŻ”HESTIA”SOPOT *6 4 6 2 2 3 4 4 25.0

4. Furmański Radosław 96r DKŻ DOBRZYŃ 5 *12 7 4 7 4 3 3 33.0

5. Kluszczyński Maciej 96r DKŻ DOBRZYŃ *12 7 4 3 6 6 5 7 38.0

6. Komar Marcin 97r SKŻ”HESTIA”SOPOT 8 5 5 13 *24 15 7 5 58.0

………………………………………………….

9. Samoraj Wiktor 96r „BAZA”MRĄGOWO 11 9 8 14 11 *17 16 10 79.0

15. Lis Patrycja 96r „BAZA”MRĄGOWO 20 *DNF DNF 26 3 7 6 9 123.0 3

20. Makowczenko Monika 97r „BAZA”MRĄGOWO *DNF DNF DNF 18 12 14 15 12 175.0 6

34. Kozioł Patrycja 98r „BAZA”MRĄGOWO *DNF DNF DNF 12 5 26 DNF DNF 251.0 12

39. Chojnicki Patryk 12r „BAZA”MRĄGOWO *DNF DNF DNF 34 29 35 DNF DNF 306.0

41. Szymańska Żaneta 96r „BAZA”MRĄGOWO 9 *DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF 321.0 14

50. Majewska Magda 99r „BAZA”MRĄGOWO *DNF DNF DNF 46 DNF DNF DNF DNF 358.0 17

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x