Puchar Trzech Marszałków – Elbląska „Strefa Ciszy 2” najszybsza

Puchar Trzech Marszałków to osobliwe regaty żeglarskie na Zalewie Wiślanym organizowane są przez marszałków województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego od pięciu lat, od dwóch lat dołączył do tej grupy gubernator Obwodu Kaliningradzkiego. W tegorocznej imprezie sportowej, połączonej z sympozjum naukowym pod nazwą „ Forum Turystyki Wodnej „MDW E70  Dwa Zalewy - jeden akwen” wystartowały 44 jachty z Litwy, Rosji i Polski, klasyfikowane w trzech grupach.

W kategorii, gdzie główną nagrodę ufundował Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zwyciężyła elbląska załoga płynąca jachtem „Strefa Ciszy 2”. Sternikami byli: Janusz i Bogdan Justyńscy, a w ekipie znaleźli się: skarbnik województwa warmińsko-mazurskiego Marek Bauman oraz dyrektor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jerzy Wcisła. Tym samym nasza załoga przełamała hegemonię jachtów rosyjskich, które wygrywały w poprzednich edycjach.

Zwycięzcy odebrali puchar ufundowany przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i wręczony przez członka Zarządu Wojewódzkiego Witolda Wróblewskiego. W klasyfikacji wyprzedzili wyprzedzili rosyjską „Vegę”  i polskiego „Facila”.

Trasa regat bardzo atrakcyjna. Wiodła z Krynicy Morskiej do Fromborka, a następnie do Bałtyjska. Integracja sportowa, połączona ze wspomnianym sympozjum naukowym powinny w przyszłości zaowocować wspólnym wykorzystaniem tak ważnego dla obu krajów i regionów akwenu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x