Puchar UKŻ Ostróda w klasie Cadet 2020 – Suwalczanki nieuchwytne, ale medali i tak dużo

W Ostródzie odbył się w miniony weekend (28/30 sierpnia) Puchar Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w klasie Cadet. Startowało 17 załóg, w tym kilka liczących się w kraju. W zmiennych warunkach rozegrano sześc wyścigów. W klasyfikacji open zwyciężyły Amelia Piasecka i Michalina Hościłowicz (UKŻ Grot OSiR Suwałki). Drugie miejsce zajęli gospodarze: Krzysztof Kołakowski i Bartosz Kuliś, którzy jednocześnie wygrali klasyfikację chłopców.

Wśród dziewcząt załoga z Pisza: Zuzanna Grusznis/Emilia Zalewska wywalczyły druga lokatę. W mikstach na podium znalazł się komplet załóg z Warmii i Mazur. Na najwyższym stopniu stanęli Krystian Krysiak i Kalina Stępień (PMOS Pisz), drugie miejsce zajęli: Jakub Adamski i Natalia Pieńkowska (MKŻ Mikołajki), a trzecie Jędrzej Majewski i Anna Wiadro (UKŻ Ostróda).