Regaty bardziej rekreacyjne niż mistrzowskie – „Elektronik” rządzil i dzielił

Okazuje się, że w regatach liczy się nie tylko wiatr, bo tego było jak na lekarstwo, ale także dobra komunikacja. A ta, podczas tegorocznych mistrzostw Olsztyna w żeglarstwie szkół ponadgimnazjalnych, najlepsza była wśród dwóch załóg Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, które zajęły pierwsze dwa miejsca na podium. Areną regat było oczywiście jezioro Krzywe, natomiast bazą - przystań na Słonecznej Polanie, która wobec przebudowy Plaży Miejskiej stała się w tym sezonie centrum żeglarskim w stolicy Warmii i Mazur.

 

Złoty medal przypadł drugiej załodze ZSEi T ze sternikiem Cezarym Piotrowskim i „szotmenami”, Michałem Kołeckim oraz Marcinem Białym. Srebro zdobyli: Wojciech Golosseck – sternik, Igor Wilk, Kamil Szymczyk zaś brązowy medal żeglarze Zespołu Szkół Budowlanych ze sternikiem Mateuszem Malągiem. Miejsce czwarte zajęła mieszana ekipa III LO, w której dowodziła Marta Skrzypczak.

Oprócz medali i pucharów, sternicy wszystkich załóg otrzymali również cenną pamiątkę w postaci książki Tomasza Cichockiego „Zew oceanu 312 dni samotnego rejsu dookoła świata”, z osobistą dedykacją autora, ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III LO.

Organizatorami regat byli: Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Sędzią głównym mistrzostw był Mariusz Anaszewicz ze Stowarzyszenia Olsztyńskie Żagle, a zadanie sfinansowała Gmina Olsztyn.

{AdmirorGallery}elektr9{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x