Regaty STOMASZ CUP Mrągowo 2015 – Wszystko przed nami

Już w najbliższą sobotę (6 czerwca) odbędą się kolejne, drugie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – STOMASZ Cup. Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGPM: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Podczas regat STOMASZ Cup zostanie jednak dodana specjalna kategoria El Bimbo, a najlepsze załogi z tej klasy zostaną dodatkowo nagrodzeni pucharami.

Portem regat będzie po raz kolejny port Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa przy promenadzie, natomiast ostateczne zapisy na regaty będą przyjmowane w restauracji Estrada Cafe & Bar od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 30 zł od osoby startującej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 przy mrągowskim amfiteatrze (od strony jeziora Czos). Dojazd możliwy jest przez ul. Jaszczurcza Góra, skręcając w kierunku Ekomariny lub przez mrągowski amfiteatr. W regatach biorą udział osoby niepełnosprawne, które mają pierwszeństwo w dojeździe i parkowaniu, dlatego organizator zaleca parkowanie pojazdów wzdłuż ulicy Jaszczurcza Góra – wejście przez furtkę Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na godzinę 12, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat i after party odbędzie się w restauracji Estrada Cafe & Bar o 19.00.

Choć jest jeszcze wiele punktów do zdobycia i klasyfikacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 z pewnością wielokrotnie się zmieni, warto przybliżyć dotychczasowych najlepszych zawodników. Gdyby tylko pierwsza impreza eliminacyjna miała decydować o końcowej pozycji załóg, do imprezy finałowej awansowaliby sternicy: Łukasz Ostropolski, Jakub Malicki, Dariusz Bałdyga, Maciej Kondecki z grupy jachtów kabinowych oraz Aleksander Fereniec, Ada Osińska, Sebastian Jurkiewicz i Marek Karawajczyk z grupy jachtów otwarto pokładowych.

W regatach STOMASZ Cup akwen wyścigów będzie się znajdować po północnej stronie jeziora. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spai nabrzeża przy amfiteatrze. W porcie regat będą czekały do dyspozycji kibiców rowery wodne, łodzie i pontony, które można wypożyczyć. W Ekomarinie dodatkowo są wypożyczalnie kajaków i łodzi spacerowych z silnikami zaburtowymi. Na brzegu zachodnim w centrum miasta mieści się również wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków Pana Mosiejuka. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat. Tramwaj po raz pierwszy wyruszy o godzinie 12.00 z portu regat, a później będzie startować co pół godziny.

Zapraszamy wszystkich żeglarzy i kibiców do uczestnictwa w imprezie. Specjalnie na potrzeby regat STOMASZ Cup zostaną przygotowane nowe puchary autorstwa Tomasza Krzywosza, który postanowił zerwać ze sztampą i banalnością zwykłych pucharów. Wieczorem po zakończeniu wszyscy będą mogli również sprawdzić swoje pozasportowe umiejętności. W restauracji Estrada Cafe & Bar odbędzie się żeglarskie karaoke, a najlepsi i najoryginalniejsi wykonawcy zostaną dodatkowo nagrodzeni.

Mateusz Kossakowski

{AdmirorGallery}grm5{/AdmirorGallery}

PLAN REGAT

godz. 9.00 – zapisy – Cafe Estrada

godz. 11.00 – ceremonia otwarcia regat – Amfiteatr nad jeziorem czos od strony jeziora

godz.11.15 – odprawa sterników

godz. 12.00 – start do I wyścigu, krótkodystansowego

ok. godz. 15.00 – start do wyścigu długodystansowego

godz. 19.00 – 23.00 zakończenie regat i after party – ESTRADA Cafe.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Mrągowo sport powszechny Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x