Sara Piasecka w Singapurze – Trzeba popracować nad szczegółami

W Singapurze trwają Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, w który Warmię i Mazury reprezentuje Sara Piasecka. Bardzo młoda, ale już utytułowana żeglarka z Bazy Mrągowo pływa w dalekiej Azji w klasie Byte II, w której jest aktualną mistrzynią Europy. Za nami dwa pierwsze wyścigi, które nie były dla Sary najszczęśliwsze. W pierwszym "zaliczyła" niestety dyskwalifikację, w drugim przypłynęła na 4 miejscu (startują 32 zawodniczki). Najlepiej żegluje Niemka Constanze Stolz, która raz wygrała, raz była druga i objęła prowadzenie w klasyfikacji.Niebawem szczegóły

Andrzej Piasecki – tata i jednocześnie trener żeglarstwa rozmawiał z córka po zakończonych wyścigach:

– Dyskwalifikacje się zdarzają, choć na pewno są przykre – mówi pan Andrzej, W wyścigu, w którym przekroczyła regulamin Sara była piąta, w kolejnym czwarta, a więc można stwierdzić, że nie jest źle. Dysponuje dobrą szybkością, a diabeł tkwi w szczegółach. Trzeba skorygować małe błędy i powinno być dobrze.
Zaplanowano aż 16 wyścigów, z pierwszych piętnastu dwa najgorsze zostaną odrzucone, ostatni musi być zaliczony i być może będzie decydujący. Jest więc odpowiedni dystans na odrabianie strat i Sara powinna sobie poradzić.

Mrągowianka jest w o tyle trudnej sytuacji, że nie ma z nią trenera, sama musi wyciągać wnioski i podejmować strategiczne decyzje.

Wyniki:

Po 2 wyścigach:

1 Constanze Stolz (Niemcy) 2 1 3.0
2 Lara Valdau (Austria) 1 5 6.0
3 Rayroux Alexandra (Francja) 3 3 6.0
4 Daphne van der Vaart (Holandia) 2 5 7.0
5 Mischiko Yokoyama (Singapur) 6 7 13.0
—————————
Sara Piasecka (Polska, Baza Mrągowo) DNS 4 37.0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x