Travemunder Woche 2010 – Piotrek Kula wraca na szlak?

Przez kilka lat kariera sportowa Piotra Kuli (BKŻ Biskupiec) rozwijała się doskonale. Słusznie uważany za jednego z najzdolniejszych finnistów rozwijał umiejętności, zdobywał medale w kategoriach młodzieżowych. Wszedł w dorosłe żeglarstwo i znalazł się w jednym z najważniejszych momentów sportowej edukacji. Do tego czasu wszystko układało się harmonijnie, głównie za sprawą doskonałej współpracy z trenerem Tomaszem Rumszewiczem i braćmi Szukielami. Wspólnie tworzyli team, z którym wszyscy się liczyli i który wszyscy szanowali.

Są niestety związki sportowe, gdzie nie obowiązuje święta zasada: przede wszystkim nie szkodzić. Na przełomie roku nastąpiła nieoczekiwana, zupełnie nieuzasadniona zmiana trenera kadry narodowej w żeglarskiej klasie Finn. Nie przedłużono umowy z Rumszewiczem, obowiązki przejęła osoba, która, a można to stwierdzić po kilku miesiącach „urzędowania”, zaprzepaściła cały dorobek, wiedzę żeglarską zawodników pielęgnowaną przez tyle lat.
Co gorsza, finniści, którzy z zapałem i bez respektu walczyli z najlepszymi, nagle stali się europejskimi średniakami. Stracili motywacją, popadli w depresję, tracąc chęć do uprawiania sportu. Kliniczny przykład jak można coś spieprzyć.
Przeczytałem na portalu Piotra Kuli jego tekst, w którym opisuje swą sytuację, przede wszystkim stan ducha. To przerażające, że młodemu człowiekowi stojącemu u progu kariery odbiera się chęć do rozwijania swej pasji, która i nam mogłaby niedługo przenieść tyle satysfakcji. Piotrek Kula w opinii wielu fachowców był i nadal jest potencjalnym olimpijczykiem na Londyn, kandydatem do medalu. Pod warunkiem, że odnajdzie swój żeglarski szlak.

Wierzę, że tak będzie, bo zrobił pierwszy poważny krok. Zrezygnował ze współpracy ze szkoleniowcem i jakby kamień spadł mu z serca…
To ryzykowna decyzja, która pod znakiem zapytania stawia reprezentacyjne aspiracje Piotra. Ale z drugiej strony nie było wyjścia. Teraz trzeba się wziąć w garść i nadrobić to wszystko co się straciło. Może ci na górze wreszcie przejrzą na oczy i zatrudnia ludzi kompetentnych. Do Igrzysk w Londynie jest jeszcze trochę czasu.

Piotrowi wróciła chęć do życia i startuje w niemieckich regatach Travemunder Woche 2010. Po sześciu wyścigach jest pierwszy…

1 Kula, Piotr BTZ BB 7,00
2 Kurfeld, JanYCW 7,00
3 Froh, Christoph 22,00
4 Luttkus, Lennart 22,00
5 Massler, Julian 25,00
6 Breuer, Uli 26,00
7 Kurfeld, UlliYCW 31,00
8 Duisberg, Hartmut 33,00
9 Behrens, Ralf 38,00
10 Meid, Dirk 41,00

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x