Tytani powrócili na Krzywe – Popis mistrzów z ważnym przesłaniem

Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Żeglarskie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie były organizatorami regat pod hasłem “Powrót tytanów”- imprezy zupełnie niecodziennej, na której spotkali się wybitni polscy sternicy. Regulamin też był inny niż w tradycyjnej rywalizacji. Każdy z ośmiu wyścigów (pływano na Omegach) stanowił oddzielną całość i był poświęcony wybitnym osobowościom żeglarskim.

 

Znany trener, a przeszłości zawodnik – olimpijczyk Tomasz Rumszewicz, tez uczestniczył w tej nietypowej próbie, był oczywiście zadowolony z zaproszenia, choć co do regulaminu miał mieszane uczucie.

– Oczywiście nie była do rywalizacja o medale, a ja chyba mam to we krwi – powiedział po zakończeniu regat. Mnie bardziej pasjonuje rozgrywanie wielodniowych imprez, gdzie punkty są sumowane i wtedy ustala się kolejność. Ale oczywiście „Powrót tytanów” jest w założeniu imprezą charakterze okolicznościowym i towarzyskim, więc i regulamin może być nietypowy. Dobra zabawa, spotkanie po latach z przyjaciółmi, których przez całe życie łączy jedna pasja – żeglarstwo. I naprawdę wyniki schodzą tu na dalszy plan. Nie mniej gratuluję Piotrowi Cichockiemu, który wygrał najwięcej wyścigów, ja cieszę się z jednego zwycięstwa, bo pływałem tylko w niedzielę.

Lista uczestników regat:

Tomasz Rumszewicz

Zbigniew Maląg

Maciej Żukowski

Jak Jakowicki

Tadeusz Baryła

Marek Szadziewski

Jan Bronicki

Adam Liskiewicz

Piotr Cichocki

Stanisław Sawko

Sławomir Bielawski

Andrzej Kowalski

Andrzej Pęczak

Wojciech Ogrodziński

Mariusz Bogacki

Adam Wyżykowski

Poszczególne wyścigi poświęcone były pamięci:

Zdzisława Lindorfa, Andrzeja Woźniakowskiego, Zbigniewa Bogdanowicza, Romana Szadziewskiego, Antoniego Zawiei, Wiesława Bracława, Wiesława Śliwińskiego i Józefa Jaszczura-Nowickiego

{AdmirorGallery}tytan13{/AdmirorGallery}


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x