W giżyckiej Ekomarinie podsumowano sezon – Wodniacy mieli co wspominać

Ekomarina nad jeziorem Niegocin gościła w sobotę, 1 grudnia żeglarzy z Giżyckiej Grupy Regatowej oraz stowarzyszeń żeglarskich. Środowisko wodniaków podsumowało sezon 2012 roku. Były gratulacje, pamiątkowe grawertony i dyplomy. Prezesi stowarzyszeń żeglarskich oraz trenerzy mieli okazję do złożenia gratulacji zawodnikom za sukcesy, medale i punkty zdobyte w 2012 roku, zarówno na lodzie jak i na wodzie. O tych sukcesów było niemało, przecież Giżycko dzierży miano żeglarskiej stolicy Polski.

 

Zdecydowanie najwięcej miała do powiedzenia najliczniejsza, ale i najmłodsza grupa żeglarzy skupiona w „Giżyckiej Grupie Regatowej” (klasy: Optimist, Techno 293, Laser 4.7, Cadet). Szczególne gratulacje przypadły dwunastoletniej Julii Szmit, zawodniczce Międzyszkolnej Bazy Wodnej w Giżycku  w klasie Optimist, który młoda giżycczanka zdobyła na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Wyprawy motorowodne to domena Klubu Żeglarskiego „Szkwał”. O wyprawach po wodach śródlądowych opowiadał Krzysztof Dziedzic, prezes KŻ „Szkwał”. Największą „przygodą” członków tego klubu była wyprawa z Kazimierza nad Wisłą na Wielkie Jeziora Mazurskie. Niski stan wód na królowej polskich rzek jaki wystąpił w tym roku sprawił im sporo kłopotów w przeprawie na Mazury.

Środowisko żeglarzy niepełnosprawnych oraz zorganizowane przez nich i dla nich w tym roku imprezy omówił Marek Winiarczyk z Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej (d. Almatur). Największą imprezą w tym roku był Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych, w którym uczestniczyło około 300 osób. O żeglarzach szkolących się w UKS Mustang opowiadał prezes stowarzyszenia Ryszard Pukas.

Artur Tomkiewicz z Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa „Natangia” przedstawił aktualny stan prac nad tworzeniem koncepcji utworzenia nowej drogi wodnej z Niegocina na Śniardwy przez Wojnowo, Buwełno i Tyrkło, czyli utworzenia tzw. Pętli Mazurskiej.

Żródło; mazury aktywne

{AdmirorGallery}marin5{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x