W Iławie na Jezioraku „Yellow Cup” – Miły powrót do przeszłości

Jak zwykle w ostatnią niedzielę lipca na Małym Jezioraku w Ilawie odbyły się regaty „Yellow Cup” – impreza skierowana do dorosłych żeglarzy, którzy ścigają się na najmniejszych łódkach – optymistkach. To swego rodzaju powrót do przeszłości. Dziś dojrzali mężczyźni (panie też) nie odcięli się od swoich sportowych pasji. Kiedyś pływali na tych łupinkach, będąc drobnymi dzieciakami. Teraz ważąc często po 100 kilogramów znów wsiedli do tych samych łódek i… ruszyli. Trzeba mieć nie lada odwagę.

 

 Impreza odbyła się po raz trzynasty, a jej bezpośrednim organizatorem jest Pan Marek Siłka – współwłaściciel Restauracji Yellow – stąd nazwa regat, W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 36 uczestników, w tym kilka kobiet, ostatecznie wystartowało 34. Śmiałków podzielono na trzy kategorie, przy czym najważniejszym kryterium była waga ciała. Tę ceremonię przeprowadzono na oczach kibiców i wzbudziła ona nie mniej emocji niż zmagania sportowe. Najcięższym zawodnikiem okazał się pan Jacek Woźniak z Iławy – 113 kg, pozostali żeglarze tej grupy ważyli przeciętnie 100 kg.

Ale oczywiście najważniejsza była klasyfikacja open uwzględniająca najlepszych zawodników regat. Tu bezkonkurencyjny był Pan Wiktor Gubin z Węgorzewa, który wszystkie trzy finałowe wyścigi rozstrzygnął na swoją korzyść. A należało się wykazać nie lada umiejętnościami bowiem warunki zmieniały się, liczyły się więc: żeglarska intuicja i doświadczenie.

Triumfator miał nie tylko ogromną frajdę i satysfakcję, zabrał też do domu główna nagrodę 32-calowy telewizor najnowszej generacji ufundowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. Najlepszą zawodniczką została Pani Katarzyna Grabkowska z Iławy, trener młodych wodniaków, uważana za jedną z głównych faworytek klasyfikacji open.

Kolejność czołówki

1 Wiktor Gubin (Węgorzewo)

2 Dariusz Berent (Gdynia)

3 Grzegorz Rychlik (Iława)

4 Katarzyna Grabkowska (Iława)

5 Piotr Bokota (Iława)

6 Marek Benart (Olsztyn)

Klasyfikacje „grubasów” wygrał Tomasz Błaszkowski przed Tomaszem Brzozowskim i Maciejem Pietraszkiem (wszyscy Iława).

Ale najważniejsze były: wspaniała zabawa, spotkanie przyjaciół i udowodnienie wszystkim, a głównie sobie, że jesteśmy w znakomitej formie. Do zobaczenia za rok!

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x