W pięknej Ekomarinie Giżycka Gala Żeglarska – Było się czym pochwalić

W pięknej Ekomarinie nad Niegocinem odbyła się Giżycka Gala Żeglarska, podczas której podsumowano miniony sezon w MBSW/UKŻR. Mijający rok należał do najlepszych w ostatnich latach. W każdym razie było się czym pochwalić. Trenerzy przygotowali prezentacje osiągnięć swoich grup, a na najlepszych zawodników w poszczególnych klasach czekały wyróżnienia. Galę prowadził niestrudzony Grzegorz Niezbecki.

Opiekunka otimistkarzy Pani Basia Dziekańska miała szczególne powody do satysfakcji, bowiem jej wychowankowie osiągnęli wiele pięknych sukcesów i to w regatach najwyższej rangi.

Wyróżnienie otrzymała Julia Szmit – najlepsza zawodniczka klasy Optimist grupy A, m. in. za srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Dobrzyniu i najwyższe wśród giżyckich zawodników miejsce ( V ) w rankingu Pucharu Polski klasy Optimist gr. A w klasyfikacji Open – wśród dziewcząt Julia jest II. Warto zaznaczyć, że tylko o jedno oczko niżej na miejscu VI jest brat Julii – Filip Szmit ( w grupie A jest klasyfikowanych ponad 400 zawodników );

Najlepszym zawodnikiem klasy Optimist gr. B był w tym roku Oskar Niemira ( 30. miejsce w rankingu grupy B, a jest tam sklasyfikowanych ponad 700 zawodników ).

Wyróżnienie otrzymał też Konrad Dziąba – najlepszy zawodnik klasy Optimist gr. C tj. do lat 9 ( 23. miejsce – w grupie C rywalizuje 170 zawodników );

Na najmłodszych adeptów żeglarstwa w klasie OPP ( tj. z grupy Tomka Jaworskiego ) czekały dyplomy za pierwszy przepracowany sezon.

Z klasą Optimist pożegnał się zawodnik gr. A Wojtek Klimaszewski – w kolejnym sezonie Wojtek będzie już rywalizował w klasie Laser.

W grupie Cadet ( prowadzonej przez Krzysztofa Rogowskiego ) wyróżnienia czekały natomiast na Pawła Pawlickiego i Miłosza Dołęgę – za najwyższe miejsce wśród giżyckich załóg w Pucharze Polski klasy Cadet – 48.

Wśród deskarzy (trener Mirosław Ambroch) wyróżnienie otrzymał najlepszy zawodnik teamu: Michał Warzocha.

W grupie laserowej – trenowanej przez Cezarego Borkowskiego okolicznościowe grawerki wręczono Stachowi Klimaszewskimu – brązowemu medaliście Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich – klasa Laser Radial oraz Magdzie Daniszewskiej – najlepszej zawodniczce klasy Laser 4.7 m. in. czwarte miejsce ( na remisie z 3. ) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dobrzyniu. Z grupą Laserowców pożegnała się Gracja Podziewska – od nowego sezonu będzie żeglowała w klasie 420.

O innych dokonaniach opowiadali: prezes Klubu Turystyki Żeglarskiej „Szkwał” – Krzysztof Dziedzic oraz Iza Godlewska prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych (film opatrzony jej komentarzem)

Wszyscy obecni na Gali otrzymali naszą publikację „Bakista Wspomień” stanowiącą uzupełnienie otwartej w lipcu w porcie EKOMARINA Giżycko wystawy pod tym samym tytułem.

Źródło: Alicja Klimaszewska prezes UKŻR NIEGOCIN

{AdmirorGallery}mbsw20{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko MBSW Giżycko Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x