Wierzymy w sukces Piotra Kuli w Igrzyskach – Nie możemy zaniedbać niczego

Piotr Kula jest jednym z czworga olimpijczyków Warmii i Mazur. Wystartuje w Weymouth w regatach klasy Finn, a nominację zdobył w pięknym stylu podczas mistrzostw świata i wewnętrznej rywalizacji krajowej z Rafałem Szukielem. Wszystko odbywało się według reguł sportowej walki. Piotr, którego kariera w pewnym momencie załamała się, odrodził się jak feniks z popiołów, wrócił do czołówki światowej i chce pojechać na Igrzyska nie w roli turysty lecz powalczyć tam o miejsce w elicie, może nawet o medal? Ma duże aspiracje i oczekuje optymalnych warunków. Przekonał się, że oprócz szkolenia technicznego i taktycznego, które zapewnia mu trener Andrzej Piasecki, niezbędny jest trening mentalny. Prośba skierowana do PZŻ o włączenie do ekipy żeglarskiej psychologa sportu Dariusza Nowickiego jest przysłowiowym biciem grochem o ścianę.

 

Nie są to fanaberie, tym bardziej, że dotychczasowa współpraca z Dariuszem Nowickim w przypadku Piotra okazała się przełomem w jego drugim sportowym życiu. Świetnie zapowiadająca się kariera medalisty Młodzieżowych Mistrzostw Europy została zachwiana poprzez nieodpowiedzialne decyzje PZŻ. Nie wiem komu przeszkadzał świetnie funkcjonujący team stworzony swego czasu przez Tomasza Rumszewicza. Gdy z olsztyńskim trenerem nie przedłużono kontraktu i jego miejsce zajął ktoś inny polscy finniści w ciągu kilku miesięcy stracili wszystko, na co pracowali przez lata. Gdy wyniki osiągnęły przysłowiowe dno współpracę z naszymi żeglarzami rozpoczął Andrzej Piasecki i efekty są znane. Tu nie ma wielkiej filozofii. Jest natomiast oprócz prefesjonalizmu obu stron, nić porozumienia i pełne zaufanie. Trener potrafi rozmawiać z zawodnikami, odgadnąć ich potrzeby, a w przypadku Piotra współpraca z psychologiem dała nadzwyczajne efekty. Nieprzypadkowo więc trener Piasecki opracowując plan Londyn 2012 w kontekście ewentualnego sukcesu zawodnika podkreślił jako wyjątkowo ważny element:

Piotr odczuwa i wierzy, a ja to widzę, bardzo pozytywne efekty tej współpracy.”

Już sam fakt wydobycia naszych finnistów z trzeciej ligi do ekstraklasy powinien dać żeglarskiej centrali wiele do myślenia, jeśli działaczom rzeczywiście zależy na dobrym wyniku w Igrzyskach. Na dobrą sprawę zwykła przyzwoitość nakazywałaby naprawienie szkód, wywołanych nieodpowiedzialnymi swego czasu decyzjami. Ale znając styl pracy naszych związków sportowych, pomocy z ich strony trudno się spodziewać i trzeba sprawy wziąć w swoje ręce.

Mamy znakomitego sportowca, świetnego trenera i uznanego psychologa. Spróbujmy stworzyć team, który w Igrzyskach Olimpijskich osiągnie rezultat na miarę możliwości i oczekiwań.

Piotr wykonał tytaniczną pracę i odzyskał wiarę w swoje umiejętności. Jest w grupie zawodników kandydujących do najwyższych miejsc w regatach światowych. Umiejętności tych żeglarzy są zbliżone, o sukcesie decydują warunki atmosferyczne, specyfika akwenu, sportowy fart, ale przede wszystkim wiara w sukces czyli mocna psychika, odpowiednie nastawienie by wykorzystać wszystkie pokłady swoich możliwości.

Dlatego obecność Dariusza Nowickiego w Weymouth w tej ekipie jest niezbędna.

W Biskupcu, który po raz pierwszy doczekał się swojego olimpijczyka, powstała już inicjatywa zbiórki pieniędzy by sfinansować to przedsięwzięcie.

Pomysłodawcą i organizatorem  koleżeńskiej zbiórki jest Bogdan Smolis z Biskupca, który jak tylko dowiedział się o tego typu problemach wymyślił sposób i podjął się jego przeprowadzenia. Akcja odbywa się w oparciu o przepisy ustawy o zbiórkach publicznych, która przewiduje formy zbiórki koleżeńskiej wśród osób znajomych bez konieczności uzyskiwania specjalnych zezwoleń od stosownych władz.

Zapraszamy do indywidualnego włączenia się w akcję zbiórki pieniędzy. Wpłaty można kierować na rachunek bankowy Piotra firmy:

POLFINN Piotr Kula
11-300 Biskupiec, ul. Żelazna 1

nr. rach:  26 1020 3639 0000 8002 0080 9780 w Banku PKO BP oddział w Biskupcu.

Dokonując wpłaty proszę dopisać:  darowizna na cele sportowe – psycholog dla Piotra Kula podczas Igrzysk Olimpijskich 2012.

Rozumiemy determinację zawodnika, jego ojca, trenera. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym startem, być może jedynym w życiu. Z drugiej strony mamy tak mało reprezentantów z Warmii i Mazur. A przecież udział sportowca w Igrzyskach jest fantastyczną promocją, dlatego zachęcamy do wspólnej idei: instytucje i firmy. Po prostu zróbmy wszystko by Piotr miał optymalne warunki startu w olimpijskich regatach.

Zakładając szczęśliwy finał przedsięwzięcia Pan Jarosław Kula (ojciec naszego olimpijczyka) pisze:

Nasz plan przewiduje, że psycholog będzie w Weymouth od początku Igrzysk do około 6 sierpnia i ta data głównie zależy od terminu na jaki uda nam się znależć tanie połączenia lotnicze. W tym miejscu mam dodatkową prośbę do Związku aby  swoim samochodem pomógł nieodpłatnie w transporcie psychologa „z” i na lotnisko po przylocie i przed odlotem.

Mamy wielką ufność, że skoro była wola naszego społeczeństwa aby za 40 000 zł uszyć flagę zakrywającą cały sektor kibiców na stadionie we Wrocławiu to również będzie wola i ofiarność aby pomóc zapewnić optymalne warunki startu podczas Igrzysk Olimpijskich naszym reprezentantom.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x