XII Regaty Rząd-Samorząd w Giżycku – Wielki świat na Niegocinie

Na Jeziorze Niegocin koło Giżycka odbyły XII Regaty Żeglarskie "Rząd - Samorząd". Na wodzie w zmiennych warunkach rywalizowało 8 ekip reprezentujących ministerstwa i 11 samorządów lokalnych z całego kraju. Wygrała załoga Ministerstwa Obrony Narodowej  ze sternikiem Wojciechem Myśliwcem. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Urzędu Miejskiego w Giżycku, którą prowadził Jan Małecki, a na trzecim Urząd Gminy w Giżycku ze sternikiem Bogdanem Dziekańskim.

 

Impreza ma bogate tradycje i gościła od początku wiele znanych osób Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2000 roku. Wzięło w niej udział siedem załóg, dwie rządowe i pięć samorządowych. Drużynę rządową prowadził Prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek, drugą rzecznik rządu Krzysztof Luft. Zwycięzcą pierwszych regat była załoga rządowa, której sternikiem był Premier, drugie miejsce przypadło samorządowcom – załodze Miasta Giżycka, sterowanej przez radcę prawnego Jana Małeckiego. W żeglarskich zmaganiach w latach poprzednich, uczestniczył również dwukrotnie Wicepremier, a potem Marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Natomiast we wcześniejszych edycjach regat organizowanych jako Puchar Premiera, brali udział: Pani Premier Hanna Suchocka, Pan Tadeusz Mazowiecki oraz Pan Włodzimierz Cimoszewicz.

Impreza w znakomity sposób promuje nasz region  w plebiscycie 7 Nowych Cudów Natury. Mazury już teraz uznane zostały za jedno z 28. najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5. najpiękniejszych miejsc w Europie walczą do 11 listopada 2011 roku  o wejście do ścisłej siódemki.

Uczestnicy tegorocznych regat rywalizowali na ”giżyckich omegach”, a ich bazą była  nowo otwarta Ekomarina, nowoczesny, największy na Mazurach port pasażerski, wybudowany ze wsparciem funduszy unijnych, z wieloma udogodnieniami  dla turystów i rozwiązaniami ekologicznymi, będącym wizytówką naszego miasta i całego regionu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x